وبلاگ ایران تلنت
آموزش راهکارهای استخدامی و مدیریت منابع انسانی

حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۳ چقدر می‌شود؟

بعد از اعلام افزایش حقوق در سال جدید، نوبت به تعیین حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۳ می‌رسد. طبق بررسی‌های نمایندگان مجلس مبلغ حقوق بازنشستگان در سال۴۰۳ شامل چند درصد افزایش شده است. این افزایش، حداقل حقوق بازنشستگان و وظیفه‌بگیران صندوق بازنشستگی کشوری را به ماهیانه ۹ میلیون تومان رسانده است. در ادامه به افزایش حقوق بازنشستگان از جمله حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳ اشاره می‌کنیم.

میزان افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۳

بر طبقه آخرین اخبار، نمایندگان مجلس با افزایش ۲۰ درصدی حقوق بازنشستگان موافقت کرده‌اند. بنابراین کلیه بازنشستگان و وظیفه‌بگیرانی که مشمول صندوق بازنشستگی کشوری هستند، ماهیانه حداقل ۹ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند. حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳ و نیروهای مسلح و سایر دستگاه‌های اجرایی از این قائده مسنثنی نیست و شامل افزایش ۲۰ درصدی شده‌است. این افراد به تناسب سنوات خدمتشان حقوق دریافت کرده و مبلغ ۹ میلیون تومان صرفا حداقل دریافتی است. این در حالی است که حداقل حقوق سال ۱۴۰۳ مبلغ ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اعلام شده است.

محاسبه آنلاین حقوق و دستمزد
با استفاده از سرویس سلری‌ایران تلنت می‌توانید به راحتی حقوق و دستمزد خود را در هرگروه شغلی و هر رده سازمانی محاسبه و آن را با سایر افراد مقایسه کنید.
حقوق بازنشستگان 1403
حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۳ میزان ۲۰ درصد افزایش دارد.

طبق گفته محسن پیرهادی، عضو هیئت رئیسه مجلس «در سال ۱۴۰۳ حقوق زیر ۱۰ میلیون تومان نخواهیم داشت.» افزایش حقوق بازنشستگان کشوری، نیروهای مسلح و تامین اجتماعی در راستای هم‌رده کردن حقوق مستمری بگیران انجام شده و به این ترتیب تقریبا با ۹۰ درصد از حقوق شاغلان هم‌رده خواهد شد.

 

حقوق سربازارن وظیفه در سال ۱۴۰۳ چقدر خواهد شد؟

حداقل دریافتی سربازان اعزام به خدمت بر حسب تاهل یا تجرد، منطقه عملیاتی متفاوت و به این شرح است: سربازان وظیفه مجردی که در مناطق غیر عملیاتی خدمت می‌کنند معادل ۶۰ درصد حداقل حقوق پاور دریافتی خواهند داشت. سربازان وظیفه مجرد و متاهل بدون فرزند به ترتیب ۷۵ و ۹۰ درصد حداقل حقوق پایور حقوق دریافت می‌کنند.

جمع‌بندی

باتوجه به افزایش حقوق در سال جدید، حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۳ شامل افزایش ۲۰ درصدی شد. بر این مبنا حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳ و همچنین کلیه مشمولان صندوق بازنشستگی حداقل ۹ میلیون تومان خواهد بود. بازنشستگان کشوری و لشکری بسته به سنوات خدمت خود از کف حقوق ۹ میلیون تومان در راستای طرح هم‌رده شدن حقوق بازنشستگان و شاغلان بهره‌مند می‌شوند و بنابر گفته نمایندگان مجلس هیچ فرد بازنشسته‌ای کمتر از ۱۰ میلیون تومان دریافت نخواهد کرد.

مطالب پیشنهادی
۱ دیدگاه
  1. Zakan می‌گوید

    ممنون دولت،🙏

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.