چرا تست شخصیت شناسی

ارتباطات موثر
این آزمون به شما کمک می کند، با شناخت خود، روابط موثرتر وهدفمند با دیگران داشته باشید و میزان اثرگذاری خود بر اطرافیان را افزایش دهید.
کشف استعدادها
با استفاده از نتایج این آزمون، شما می توانید با استعدادهای نهفته، توانمندی ها و مهارت‌هایتان بیشتر آشنا شوید و مسیر شغلی بهتری برای خود انتخاب کنید.
شناخت عمیق
با این آزمون، شما می توانید شناخت عمیق تری از خود داشته باشید و بدانید چگونه می توانید در دنیای پیرامون خود رشد و پیشرفت بیشتری داشته باشید.

انواع تیپ های شخصیتی

فرمانده (ENTJ)

رهبرانی بالفطره و کار آفرین اند و قادرند به سرعت تئوری و مفهومی تازه بیافرینند و برای موقعیت‌های مختلف، برنامه ریزی کنند.

بیشتر

روشنفکر (INTJ)

آن‌ها می‌توانند احتمالات موجود در آینده را به وضوح تصور کنند و با برنامه ریزی دقیق و هدایت درست قادرند ایده‌های لازم برای بهره‌وری از همان موقعیت‌ها را عملی کنند.

بیشتر

متفکر (INTP)

می‌توانند هر ایده یا موقعیت را به صورت کاملاً جزئی، تجزیه و تحلیل کنند و سعی دارند به طور مستقل تمامی مشکلات را حل کنند.

بیشتر

مبلغ (ENTP)

همواره محیط پیرامون خود را زیرنظر می‌گیرند تا فرصت جدیدی بیابند و الگو‌هایی را در اتفاقات می‌بینند که دیگران از مشاهده‌‌ی آن‌ها عاجزند.

بیشتر

حامی (ISFJ)

با ملاحظه، قابل اعتماد و متعهدند و برای دوستان و همکاران خود ارزش زیادی قائل می‌شوند. به همین دلیل با وفاداری کامل تمامی وظایف خود را انجام میدهند.

بیشتر

مجری (ESTJ)

سازماندهی یک تیم، پروژه، عملیات و روند کاری را می‌پسندند و دوست دارند شخصاً دست بکار شده تا تمامی کارها به نحو احسن پایان پذیرند.

بیشتر

سفیر (ESFJ)

به سازماندهی اشخاص و موقعیت‌ها می‌پردازند تا با کمک دیگران و طی یک برنامه زمانی مناسب، مسئولیت هایشان را به دقت انجام دهند.

بیشتر

بازپرس (ISTJ)

از حس مسئولیت پذیری بالایی بهره می‌برند و به سازمان و خانواده خود وفادارند و با انرژی پایدار، همه کارهای خود را در زمان معین به اتمام می‌رسانند.

بیشتر

پیکارگر (ENFP)

آنها کاملا هوشمندانه دیگران را درک می‌کنند و بینش دقیق و کاملی نسبت به حال و آینده دارند و به تایید دیگران، حمایت و قدردانی آنها نیاز دارند.

بیشتر

مشاور (INFJ)

درک و بینش دقیقی نسبت به روابط انسانی و محدودیت‌هایش دارند و قادرند به دیگران انگیزه داده و باعث پیشرفت‌شان بشوند.

بیشتر

واسطه‌گر (INFP)

از ارزش‌های درونی عمیقی بهره ‌می‌برند که همین ارزش‌ها تمامی تصمیمات و ارتباطات اجتماعی‌شان را نیز هدایت می‌کنند.

بیشتر

پیش قدم (ENFJ)

از توانایی تطبیق پذیری بالایی با دیگران بهره می‌برند و به کمک همدلی می‌توانند سریعاً نیازها، نگرانی‌ها و انگیزهای دیگران را درک کنند.

بیشتر

سرگرم کننده (ESFP)

عاشق تک تک لحظات زندگی‌اند، در زمان حال حضور دارند و از افراد، غذاها، لباس‌ها، طبیعت، حیوانات و تمامی فعالیت‌هایشان لذت می‌برند.

بیشتر

کارآفرین (ESTP)

همواره با انرژی بالای خود به صورت خودجوش حلال مشکلاتند و در هر لحظه کاملاً خلاقانه با موقعیت‌های چالش برانگیز پیرامون‌شان مواجه می‌شوند تا آن‌ها را حل کنند.

بیشتر

ماجراجو (ISFP)

در زمان زندگی کرده و از لحظه لحظه زندگی لذت می‌برند و به همین دلیل برای تجربه کامل هر چیز، زمان زیادی به آن اختصاص می‌دهند.

بیشتر

چیره دست (ISTP)

همواره با دقت زیادی به مشاهده اتفاقات پیرامون خود می‌پردازند و در مواقع مورد نیاز سریعاً سراغ هسته اصلی یک مشکل می‌روند تا با کمترین تلاش و بیشترین کارآیی ممکن، آن را حل کنند.

بیشتر

feature
feature

ویژگی‌های تست MBTI ایران تلنت

  • این آزمون یک مدل روانشناسی از شما ایجاد می کند و مدل شخصیتی شما را با مرتبط ترین مشاغل تطبیق می دهد.
  • نتایج این آزمون منطبق بر آخرین تحقیقات و پیشرفت ها در حوزه علم روانشناسی می باشد و توسط چندین موسسه روانشناسی تایید شده است.
  • آزمون شخصیت شناسی ایران تلنت منطبق با فضای کاری کشور ایران توسعه داده شده است و نتایج دقیق تری نسبت به سایت های مشابه خارجی دارد.
  • شرکت های ایرانی می توانند با استفاده از نتایج این آزمون مناسب ترین افراد را برای فرصت های شغلی خود استخدام کنند.

سوالات متداول

تست MBTI چیست؟

 

یک تست شخصیت‌شناسی معتبر است که بر اساس نظریات کارل یونگ روانشناس برجسته، طراحی شده است. MBTI شخصیت افراد را به 16 دسته تقسیم می‌کند و با طرح سوالاتی به آن‌ها کمک می‌کند تا درباره شخصیت خودشان بیشتر یاد بگیرند و درک درستی از توانمندی‌های خود داشته باشند.

تست MBTI ضمن معرفی شخصیت افراد به آن‌ها می‌گوید در چه مشاغلی می‌توانند شانس بیشتری برای موفقیت داشته باشند، در کدام محیط کاری می‌توانند به راحتی به فعالیت بپردازند و چه شغل‌هایی سازگاری بیشتری با شخصیت آن‌ها دارد.

 

تست MBTI چه کاربردهایی دارد؟

 

تست MBTI کاربردهای متنوعی بسته به نوع نیاز افراد دارد که در ادامه به برخی از مهم‌ترین کاربردهای آن اشاره شده شده است:

 

انتخاب شغل و مسیر حرفه‌ای

 

اصلی‌ترین و شاید مهم‌ترین کاربرد این تست انتخاب شغل و مسیر شغلی است. در واقع افرادی که در جستجوی شغل و استخدام هستند، می‌توانند با انجام این تست آینده حرفه‌ای دقیق‌تری برای خود ترسیم کنند.

 

رهبری و مدیریت کارکنان

 

یکی دیگر از کاربردهای مهم MBTI، برای رهبری و مدیریت کارکنان است. این تست به مدیران کمک می‌کند تا بتوانند کارکنان خود را بر اساس ویژگی‌های‌شان، در بهترین موقعیت و جایگاهی متناسب با ‌آن‌ها قرار دهند.

 

مشاوره تحصیلی و افزایش بهره‌وری یادگیری

 

مشاوره تحصیلی و شناخت عادت‌های مطالعه و یادگیری نیز دیگر کاربرد تست MBTI است. هنگامی که شناخت درستی از شخصیت وجود داشته باشد، می‌توان با انجام برنامه‌ریزی متناسب، کارایی و بهره‌وری تحصیلی را نیز ارتقا داد.

 

راهنمایی برای انتخاب رشته

 

آزمون شخصیت شناسی مایرز بریگز با ارزیابی و مشخص کردن نقاط قوت و ضعف شخصیت‌های مختلف، می‌تواند در انتخاب رشته تحصیلی نیز مورد استفاده قرار گیرد تا افراد بتوانند با شناخت ظرفیت‌ها و توانایی‌های خود، بهترین تصمیم را در مسیر تحصیلی خود بگیرند.

 

بالا بردن احتمال موفقیت در کسب‌وکار

 

آگاهی ما از شخصیت خود و همچنین رفتارشناسی مخاطبان و مشتریان کسب‌وکارهای مختلف، می‌تواند وجه تمایز ما با سایر رقبا در بازار کار باشد. هنگامی که شناخت درستی از جامعه هدف خود داشته باشیم، می‌توانیم محصولات یا خدمات خود را هدفمند و آگاهانه معرفی کنیم. همچنین با شناخت شخصیت خود در MBTI و ارزیابی شخصیت دیگران می‌توان احتمال موفق بودن در مذاکرات کاری را نیز بالا برد.

 

افزایش کیفیت سبک زندگی و روابط اجتماعی

 

با شناخت درست شخصیت و تشخیص علت رفتارها و پیدا کردن علاقه‌مندی‌های متناسب با روحیات‌مان، می‌توان سبک زندگی را مطابق با ویژگی‌های خود تنظیم کرد و نهایتا رضایت‌مندی کلی از زندگی را ارتقا داد. همچنین در صورت ارزیابی درست شخصیت خود و دیگران، می‌توان از ایجاد تنش‌ها و تعارضات اجتماعی نیز کاست و روابط را به مسیری سالمی هدایت کرد.

 

بهبود تصمیم گیری

 

ارزیابی MBTI چارچوبی را به هر فرد ارائه می‌دهد که با کمک آن می‌تواند بهترین تصمیمات را بگیرد. با انجام آزمون MBTI می‌توان به درک درستی از ترجیحات شخصی رسید و با بررسی نقاط مثبت و منفی آن‌ها، بهترین تصمیم را گرفت. استفاده از آزمون MBTI به تیم‌ها کمک می‌کند تا از "گروه‌زدگی" پیشگیری کنند. گروه‌زدگی به پدیده‌ای گفته می‌شود که در آن افراد میل به همگرایی در گروه دارند و این موضوع، منجر به یک تصمیم‌گیری ناکارآمد می‌شود.

 

بهبود مهارت برقراری ارتباط و تأثیرگذاری

 

هر یک از ما به روش خودمان با افراد دیگر ارتباط برقرار می‌کنیم. تحلیل نتیجه تست MBTI می‌تواند به ما کمک کند سبک مورد نظر خود را در برقراری ارتباط شناسایی کنیم و به ما توانایی انعطاف پذیری و تغییر رویکرد برای برقراری ارتباط موثرتر با افراد دارای تیپ شخصیتی متفاوت را، می‌دهد.