skip to Main Content
راهنمای ساخت رزومه در ایران تلنت

راهنمای ساخت رزومه در ایران تلنت

وب‌سایت IranTalent.com طی 15 سال فعالیت خود، همواره سعی داشته تا با ارائه راهکارهایی منطبق بر استانداردهای نوین بین‌المللی، فرآیند استخدام در ایران را متحول کند. یکی از موارد مهم در فرآیند استخدام، داشتن رزومه‌ای حرفه‌ای است. داشتن رزومه حرفه‌ای و استاندارد هم به دیده شدن بهتر کارجویان کمک می‌کند و هم فرآیند استخدام را برای کارفرمایان تسهیل می‌کند. ساخت رزومه در ایران تلنت نیز براساس راهکارها و استانداردهای بین‌المللی است.

وجود بانک رزومه یک میلیون نفری از بهترین متخصصان کشور باعث شده تا ایران تلنت بزرگترین مرجع استخدام از سوی معتبرترین شرکت‌های ایرانی و خارجی فعال در کشور باشد. بنابراین همانطور که گفتیم با داشتن یک رزومه استاندارد، شما به عنوان یک کارجو می‌توانید شانس خود را برای دیده شدن و استخدام توسط شرکت‌های دلخواه‌تان تا حد قابل توجهی افزایش دهید.

با این حال، سوالی که در اینجا برای برخی از کارجویانی که برای اولین بار از ایران تلنت استفاده می‌کنند مطرح می‌شود این است که چگونه باید در ایران تلنت رزومه ساخت؟

انگلیسی بودن زبان وب‌سایت باعث شده تا برخی از کارجویان در زمان ساخت رزومه در ایران تلنت کمی سردرگم شوند. البته این تنها دلیل نیست. بسیاری از کارجویان برای اولین بار است که به زبان انگلیسی رزومه می‌نویسند و قواعد نوشتن رزومه به زبان انگلیسی را نمی‌دانند.

از همین روی، ما تصمیم گرفتیم که در مطلب راهنمای ساخت رزومه در ایران تلنت نحوه پر کردن و ساخت رزومه حرفه‌ای با استفاده از رزومه ساز ایران تلنت را به طور کامل برایتان توضیح دهیم و شما را با الفبا و مقدمات ساخت رزومه با رزومه ساز ایران تلنت آشنا کنیم.

اگر تا به حال رزومه نساخته‌اید یا دوست دارید رزومه‌ای حرفه‌ای و تاثیرگذار داشته باشید پیشنهاد می‌کنیم قبل از استفاده از رزومه ساز ایران تلنت، نوشته چگونه رزومه حرفه‌ای بنویسیم؟ را مطالعه کنید. در این مقاله، نکات مهمی که در هنگام نوشتن رزومه باید بدانید را برایتان جمع‌آوری کرده‌ایم.

آیا امکان ساخت رزومه در ایران تلنت به فارسی وجود دارد؟

پیش از آنکه راهنمای ساخت رزومه ایران تلنت را آغاز کنیم، بهتر است به این سوال رایج کاربران پاسخ دهیم.

تعداد زیادی کارجو مرتباً این سوال را از این کارشناسان ایران تلنت می‌پرسند که آیا امکان ساخت رزومه فارسی در ایران تلنت وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ به این عزیزان باید بگوییم متاسفانه در حال حاضر امکان ساخت رزومه ایران تلنت به فارسی وجود ندارد. ایران تلنت از ابتدا به زبان انگلیسی بنا شده است. همانطور که می‌دانید تسلط به زبان انگلیسی یکی از ملزومات اشتغال امروزی است و همین انگلیسی بودن رزومه سنگ محکی برای کارجویان حرفه‌ای است.

در هر صورت، امیدواریم که در آینده بتوانیم نیاز این دسته از کارجویان را برطرف کنیم. حال چگونه در ایران تلنت رزومه بسازیم؟

راهنمای گام به گام ساخت رزومه در ایران تلنت

برای ثبت رزومه در ایران تلنت، در اولین قدم باید در ایران تلنت ثبت نام کنید. اگر تا به حال در سایت ما

ثبت‌نام نکرده‌اید، ابتدا وارد سایت IranTalent.com شوید. سپس از منوی بالای صفحه اصلی سایت، سایت بر روی گزینه Create CV کلیک کنید.

نکته 1: اگر قبلاً در ایران تلنت ثبت نام کرده‌اید، در نوار بالای صفحه اصلی سایت بر روی گزینه Sign-In کلیک کنید و وارد پنل کاربری خود شوید.

نکته 2: ثبت نام در سایت ایران تلنت و استفاده از رزومه ساز برای کارجویان رایگان است.

ساخت رزومه در ایران تلنت

نحوه ثبت نام و ورود به ایران تلنت

بعد از کلیک بر روی گزینه Create CV صفحه‌ای مقابل شما ظاهر می‌شود که شامل دو قسمت با عناوین Candidate و Company است. شما به عنوان یک کارجو طبعاً با قسمت Candidate یا همان کارجویان کار دارید (این قسمت در تصویر زیر با شماره 1 مشخص شده است).

در قسمت Candidate، فرم ابتدایی ثبت‌نام در سایت برای شما آماده شده که این فرم به شکل زیر است:

ساخت رزومه در ایران تلنت

فرم ثبت‌نام در ایران تلنت برای ساخت رزومه

 • همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، در ابتدا باید عنوان خود (آقا یا خانم)، نام و نام‌خانوادگی را در قسمت‌های مربوطه وارد کنید (فیلد شماره 2).
 • در باکس بعدی ایمیلی که به صورت روزانه از آن استفاده می‌کنید را ثبت کنید (فیلد شماره 3).

نکته: یادتان باشد که ایمیل مهم‌ترین راه ارتباطی همکاران ما و شرکت‌ها با شماست، پس از ایمیلی استفاده کنید که به طور معمول به آن سر می‌زنید.

 • پس از وارد کردن ایمیل خود در فرم بالا، در فیلد بعد از آن یک رمز عبور برای خودتان انتخاب کنید (فیلد شماره 4).
 • باکس بعدی مربوط به مشخصات تماس شماست. شما باید کشور محل اقامت، کد ابتدایی تلفن همراه و شماره آن را در قسمت‌های مشخص شده وارد کنید تا در صورت لزوم بتوان با شما تماس گرفت (فیلد شماره 5).

نکته: شماره موبایل خود را با دقت وارد کنید و یادتان باشد که همکاران ما در مواقع ضروری تنها از این طریق می‌توانند با شما ارتباط برقرار کنند.

در قسمت پایین صفحه ثبت‌نام دو گزینه برای شما در نظر گرفته شده است که شما می‌توانید آنها را فعال و غیرفعال کنید:

 • با فعال کردن اولین گزینه (که در تصویر بالا با شماره 6 نام‌گذاری شده) فرصت‌های شغلی منطبق با مشخصات شما (تحصیلات، علایق، توانایی‌ها و …) برای شما به صورت هفتگی و از طریق ایمیل ارسال خواهد شد.
 • با فعال کردن دومین گزینه (شماره 7 در تصویر بالا) اخبار مربوط به ایران تلنت و خدمات جدید سایت به اطلاع شما خواهد رسید.

با ثبت مشخصات از طریق کلیک روی گزینه Register در پایین فرم، مشخصات شما ثبت شده و وارد صفحه جدیدی خواهید شد.

در ایران تلنت رزومه بسازید

آشنایی با پنل کارجویی ایران تلنت

پس از ثبت نام در ایران تلنت به صفحه جدیدی منتقل خواهید شد.

در این صفحه جدید پیامی در نوار زرد بالای صفحه برایتان ظاهر خواهد شد که از شما می‌خواهد جهت تایید و تکمیل ثبت نام خود در ایران تلنت، به حساب ایمیل خود مراجعه و بر روی لینکی که از طرف ایران تلنت برایتان ارسال شده است، کلیک کنید.

ساخت رزومه در ایران تلنت

پیغام فعال‌سازی اکانت کارجو در ایران تلنت

با مراجعه به صندوق ایمیل خود، ایمیلی مشابه به ایمیل زیر را دریافت خواهید کرد. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، برای فعالسازی حساب کاربری خود در ایران تلنت باید بر روی لینک مشخص شده کلیک کنید.

ساخت رزومه در ایران تلنت

ایمیل حاوی لینک فعال‌سازی اکانت کارجویی ایران تلنت

پس از تایید حساب کاربری، وارد اکانت خود در ایران تلنت شوید. در Toolbar سمت چپ ، مواردی وجود دارد که آنها را به ترتیب برای شما توضیح خواهیم داد:

ساخت رزومه در ایران تلنت

تصویری از پروفایل کاربری اکانت ایران تلنت

 • در قسمت بالای Toolbar که در تصویر با عدد 1 نمایش داده شده، نام شما (در اینجا برای مثال Test Tester) و میزان پیشرفتی که در ساخت و تکمیل رزومه داشته‌اید به نمایش درآمده است. در حال حاضر میزان پیشرفت رزومه شما 0% است. با آغاز تکمیل رزومه، این عدد به مرور بیشتر شده و نوار مربوطه به رنگ سبز تغییر خواهد کرد.

نکته: رزومه‌هایی که کمتر از 40% تکمیل شده باشند به هیچ عنوان در نتایج جستجوی کارفرمایان نمایش داده نخواهند شد. هدف شما به عنوان کارجو باید این باشد که رزومه خود را 100% تکمیل کنید. 

منوی بعدی، منوی مهم Find Jobs و امکانات و ابزار مربوط به آن است که در ادامه آن‌ها را توضیح خواهیم داد:

 • Search For Jobs: از طریق این گزینه می‌توانید فرصت‌های شغلی مورد نظرتان را جستجو کنید (گزینه شماره 2).
 • Saved Jobs: فرصت‌های شغلی جالبی را که ذخیره کرده‌اید در این قسمت به نمایش درمی‌آیند (گزینه شماره 3).
 • Recommended Jobs: فرصت‌های شغلی پیشنهادی مرتبط با شما را نشان می‌دهد (گزینه شماره 4).
 • Online Applications: فرصت‌های شغلی‌ای که برایشان درخواست داده‌اید، در این قسمت جمع‌آوری خواهند شد (گزینه شماره 5).

همچنین در نیمه پایین این Toolbar نیز ابزارهای دیگری نیز وجود دارند:

 • User Profile: با کلیک کردن بر روی این گزینه، وارد صفحه جدیدی خواهید شد. در این صفحه با دو گزینه Personal Information و Contact Information روبرو می‌شوید (گزینه شماره 6). از طریق گزینه Personal Information می‌توانید اطلاعات شخصی خود مانند نام‌ و نام خانوادگی، ملیت، وضعیت تاهل و … را مشخص کنید. از طریق Contact Information نیز می‌توانید اطلاعات مرتبط با شماره تماس، آدرس محل سکونت و … را تکمیل کنید. در ادامه این موارد را توضیح خواهیم داد.
 • Recommendation Settings: این بخش تنظیمات مربوط به فرصت‌های شغلی پیشنهادی را در دسترس شما قرار می‌دهد (گزینه شماره 7). به این ترتیب، فرصت‌های شغلی مرتبط با سابقه کار و علایق شما برایتان ارسال خواهد شد. در بخش بعدی درباره این قسمت توضیح خواهیم داد.
 • Salary and Preferences: در این بخش می‌توانید میزان حقوق درخواستی خود را تعیین کنید(گزینه شماره 8). پر کردن این بخش اجباری نیست، اما وجود آن به شناخت کارفرما از شما کمک خواهد کرد.
 • Account Settings: در این قسمت می‌توانید تنظیمات مرتبط با حساب کاربری خود مانند تغییر رمز عبور و … را تغییر دهید (گزینه شماره 9).
 • Sign Out: با کلیک بر روی این گزینه از حساب کاربری خود خارج خواهید شد.

تنظیمات فرصت‌های شغلی پیشنهادی (Job Recommendation Settings)

اما نخستین و شاید حیاتی‌ترین گام برای ساخت رزومه در ایران تلنت ، انجام تنظیمات مربوط به فرصت‌های شغلی پیشنهادی است.

ساخت رزومه در ایران تلنت

برای ورود به تنظیمات مرتبط با فرصت‌های شغلی بر روی گزینه Recommendation Setting کلیک کنید.

همان‌طور که در ابتدا توضیح دادیم، فرصت‌های شغلی موجود در سایت به صورت هفتگی برایتان ارسال می‌شود. این فرصت‌ها بر اساس تنظیماتی که در ادامه مشاهده می‌کنید برای شما ارسال خواهد شد.

ساخت رزومه در ایران تلنت

تنظیمات مرتبط با فرصت‌های شغلی (Job Recommendation Setting)

 

برای استفاده از این قسمت باید قسمت Career Preferences را فعال کنید.

اولین قسمت تنطیمات مرتبط به محل جغرافیایی موقعیت‌های شغلی است. اگر دوست دارید شغل‌تان هر جایی در ایران (Anywhere in Iran)، در استان محل زندگی شما (Particular Provinces) یا خارج از کشور (Outside of Iran) باشد، در این قسمت آن را مشخص کنید (گزینه شماره 1 در تصویر بالا).

در کادرهای پایین‌تر باید توضیحات مهمی را در مورد ویژگی‌های کلیدی شغل مورد نظرتان ثبت کنید. این ویژگی‌ها به ترتیب عبارتند از:

 • حوزه شغل مورد نظر (Target Job Role): در این قسمت باید حوزه شغلی مورد نظرتان را انتخاب کنید (به عنوان مثال: حسابرسی و مالی) (گزینه شماره 2).
 • صنعت مورد نظر (Target Industry): در این قسمت صنعتی که شغل مورد نظر در آن قرار دارد را انتخاب می‌کنید (به عنوان مثال: حسابرسی) (گزینه شماره 3).
 • میزان تجربه کاری (Seniority): در این قسمت میزان تسلط خود در سمت شغلی مورد نظرتان را انتخاب می‌کنید (برای مثال اگر سابقه مدیریت در آن سمت را دارید گزینه Manager را انتخاب نمایید) (گزینه شماره 4).

بعد از اتمام این مراحل، با کلیک روی گزینه Save ، این تغییرات ذخیره خواهند شد.

نحوه پر کردن سوابق شغلی برای ساخت رزومه ایران تلنت

برای ساخت رزومه در ایران تلنت، از منوی سمت چپ پنل کاربری خود، بر روی گزینه Update CV کلیک کنید.

ساخت رزومه در ایران تلنت

به‌روزرسانی رزومه در رزومه ساز ایران تلنت

با ورود به این صفحه، فرمت یا قالب ساخت رزومه استاندارد ایران تلنت برای شما به نمایش درمی‌آید که در آن چند فیلد یا زمینه برای تکمیل کردن وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

آپلود عکس در رزومه

یکی از مهم‌ترین قسمت‌هایی که باید به آن توجه کنید، انتخاب و آپلود یک عکس برای رزومه‌تان است. دقت داشته باشید که عکسِ انتخابی باید حرفه‌ای و رسمی، یعنی تمام‌رخ، با آرایش مناسب و با پس‌زمینه سفید باشد. اگر نمی‌دانید چه نوع عکسی باید در رزومه خود قرار دهید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب عکس در رزومه بگذاریم یا نه؟ را در وبلاگ ایران تلنت مطالعه کنید.

برای آپلود عکس در رزومه خود، بر روی تصویر آدمک موجود در حساب کاربری خود کلیک و پس از آپلود عکس و اعمال تنظیمات لازم، گزینه Save را انتخاب کنید.

ساخت رزومه در ایران تلنت

آپلود عکس در رزومه ایران تلنت

نکته: آپلود عکس الزامی نیست. با این حال وجود عکس در رزومه می‌تواند به دیده شدن شما در نتایج جستجوی کارفرما کمک کند.

ویرایش مشخصات

برای ویرایش مشخصات در رزومه، پس از انتخاب گزینه Update CV در همان صفحه بر روی علامت سه نقطه کلیک کنید و سپس گزینه Edit Personal Information را انتخاب کنید.

نکته: دسترسی به این قسمت از منوی سمت چپ پنل کاربری از طریق گزینه User Profile نیز امکان‌پذیر است. اگر این موارد را پیش‌تر در قسمت User Profile تنظیم کرده‌اید، دیگر نیازی به تغییر دوباره نیست.

ساخت رزومه در ایران تلنت

برای تغییر مشخصات بر روی علامت سه نقطه در بالای صفحه کلیک و گزینه Edit Personal Information را انتخاب کنید.

پس از انتخاب این گزینه با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر روبرو خواهید شد:

ساخت رزومه در ایران تلنت

درج و ویرایش اطلاعاتی شخصی برای ساخت رزومه در ایران تلنت

 • در بخش اول، عنوان خود (آقا یا خانم) را به همراه نام و نام‌خانوادگی خود را ثبت کنید (فیلد شماره 1).
 • در بخش بعدی باید وضعیت تاهل خود را تعیین کنید (گزینه شماره 2).
 • در قسمت سوم باید وضعیت سربازی خود را مشخص کنید (گزینه شماره 3).
 • در قسمت چهارم باید تاریخ تولد خود را ثبت کنید (گزینه شماره 4).
 • در بخش پنجم باید کشور محل اقامت و در بخش ششم استان و شهر محل سکونت خود را ثبت کنید (گزینه‌های شماره 5 و 6).
 • در آخرین بخش هم باید ملیت خود را تعیین کنید (گزینه شماره 7).

پس از وارد کردن اطلاعات خود، بر روی گزینه Save کلیک کنید تا اطلاعات شما ثبت شود.

ثبت مشخصات تماس

برای ثبت، تغییر یا تکمیل مشخصات تماس در رزومه ساز ایران تلنت، از گزینه سه نقطه بالای صفحه، گزینه Edit Contact Information را انتخاب کنید.

ساخت رزومه در ایران تلنت

نحوه تغییرات اطلاعات تماس (Edit Contact Information)

با کلیک بر روی این گزینه به صفحه‌ای مشابه با تصویر زیر منتقل خواهید شد. همانطور که مشاهده می‌کنید، شما قبلاً شماره تماس و آدرس ایمیل خود را در سایت وارد کرده‌اید. بنابراین می‌رویم سراغ پر کردن باقی فیلدهای موجود:

ساخت رزومه در ایران تلنت

فرم تغییرات اطلاعات تماس (Edit Contact Information)

 • در اولین فیلد می‌توانید یک بار دیگر آدرس ایمیلی که با آن در سایت ثبت نام کرده‌اید را وارد کنید (فیلد شماره 1).
 • در فیلد دوم می‌توانید یک آدرس ایمیل را به عنوان آدرس پشتیبان در حساب خود وارد کنید تا در صورت فراموشی رمز یا از دست دادن ایمیل اول، بتوانید با آدرس دوم فعالیت‌تان را ادامه دهید (فیلد شماره 2).

در مورد فعال کردن دو گزینه بعدی نیز قبلاً توضیحات لازم را در قسمت Register خدمت‌تان ارائه کردیم (فیلد شماره 3).

 • قسمت بعدی به نشانی پستی محل سکونت شما اختصاص دارد (فیلد شماره 4).
 • در بخش بعد باید کدپستی محل سکونت خود را وارد کنید (فیلد شماره 5).
 • در اولین مرحله از ثبت رزومه در ایران تلنت، شماره تماس خود را وارد کرده‌اید. با این حال اگر دو خط موبایل دارید، برای اطمینان بیشتر می‌توانید شماره خط دوم را نیز به همان شکل قبلی در فیلد در نظرگرفته شده وارد کنید (فیلد شماره 6).
 • در نهایت، اگر وب‌سایت اختصاصی دارید، آدرس آن را در آخرین فیلد بنویسید (فیلد شماره 7).

با کلیک روی گزینه Save در پایین صفحه، تمام موارد تکمیل شده ذخیره خواهند شد.

ثبت سوابق کاری (Work Experience) در رزومه

همان‌طور که در زیر این قسمت با رنگ زرد نوشته شده، این بخش از حیاتی‌ترین قسمت‌های رزومه شماست.

شما در این قسمت باید فهرست تجربیات کاری خود را به ترتیب از انتها به ابتدا بنویسید. برای این کار، در بالاترین قسمت باید به شغل فعلی یا آخرین شغل‌تان اشاره کنید و به ترتیب تجربیات و مشاغل قبلی‌تان را بنویسید.

با کلیک بر روی گزینه Add، چند زمینه جدید برای شما به نمایش درمی‌آید (دقت کنید که فیلدهای ستاره‌دار حتماً باید تکمیل شوند. فراموش نکنید که اطلاعات شما باید به زبان انگلیسی باشند):

ساخت رزومه در ایران تلنت

درج و تکمیل سوابق شغلی در رزومه ساز ایران تلنت

 • عنوان شغلی (Job Title): عنوان شغلی فعلی یا قبلی‌تان نظیر حسابدار (فیلد شماره 1).
 • نوع استخدام (Employment Type): تمام‌وقت، پاره‌وقت، شراکتی، دورکاری (فیلد شماره 2).
 • نام شرکت (Company Name): نام شرکتی که در آن کار می‌کردید (فیلد شماره 3).
 • سایز شرکت (Company Size): سایز شرکت بر اساس تعداد کارمندان آن (فیلد شماره 4).
 • حوزه کاری (Job Role): حیطه‌ای که در آن فعالیت می‌کردید، مثلاً حسابداری (فیلد شماره 5).
 • صنعت فعالیت (Industry): صنعتی که شرکت در آن فعال بوده: مثل حسابرسی (فیلد شماره 6).
 • رده کاری (Seniority): میزان ارشد بودن شما در آن شرکت بر حسب رده‌هایی نظیر: کارآموز، نیروی مبتدی، نیروی کارآزموده، مدیر میانی، مدیر ارشد (فیلد شماره 7).
 • مکان (Location): محلی که شرکت در آن واقع بوده است به ترتیب بر اساس: کشور، استان و شهر (فیلد شماره 8).
 • بازه زمانی اشتغال (From – To): در این قسمت مشخص می‌کنید که از چه تاریخی تا چه تاریخی (میلادی) در محل کار مورد اشاره، حضور داشته‌اید. در این قسمت یک مبدل تاریخ شمسی به میلادی برای سهولت کار شما در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه اگر در حال حاضر در شرکت مربوطه مشغول به کار هستید، با فعال کرد گزینه I Currently Work Here این موضوع را مشخص کنید (فیلد شماره 9).
 • شرح شغل (Description): این قسمت یکی از مهم‌ترین بخش‌های رزومه است که باید در آن شرح شغل قبلی خود را به دقت بنویسید. یادتان باشد که این قسمت برای کارفرمایان بسیار مهم است. در این قسمت به شرح دقیق کارها و وظایفی که در آن شرکت بر عهده داشته‌اید بپردازید و وظایف‌تان را به ترتیب اولویت شرح دهید (فیلد شماره 10). پیشنهاد می‌کنیم نوشته آموزش نوشتن سوابق شغلی در رزومه را برای هرچه بهتر نوشتن شرح شغل‌های خود مطالعه کنید.

مثال: اگر کارمند منابع انسانی بوده‌اید می‌توانید در شرح شغل‌تان به انگلیسی بنویسید: بررسی و منظم کردن رزومه‌های کاندیداهای استخدام، مصاحبه با کاندیداهای استخدام و …

نکته: در این بخش از نوشتن تاریخچه شرکت قبلی‌تان خودداری کنید، چرا که تاریخچه شرکت‌ها با یک جستجوی ساده در اینترنت قابل دسترسی هستند. به جای آن، فهرست کارها و وظایفی که انجام داده‌اید را بنویسید.

نکته 2: اگر گواهینامه یا مدرکی دارید، با کلیک روی گزینه Upload File می‌توانید آن را ضمیمه رزومه‌تان کنید تا کارفرمایان با توانایی‌های شما بیشتر آشنا شوند (فیلد شماره 11).

این موارد با کلیک روی گزینه Save در رزومه شما ذخیره خواهد شد.

به همین ترتیب اگر خواستید به یکی دیگر از تجربیات کاری خود اشاره کنید، با بازگشت به قسمت بالا و کلیک مجدد روی گزینه Add، می‌توانید یکی دیگر از تجریبات شغلی‌تان را به رزومه اضافه کنید.

ثبت میزان تحصیلات (Education)

این قسمت به سوابق تحصیلی و علمی شما اختصاص داشته و شامل بخش‌های زیر است:

ساخت رزومه در ایران تلنت

درج سوابق تحصیلی در رزومه ایران تلنت

 • نام موسسه/دانشگاه (University / Institute): نام دانشگاه یا موسسه‌ای که در آن تحصیل کرده‌اید را در این قسمت می‌نویسید (فیلد شماره 1).
 • نوع دانشگاه (University Type): نوع دانشگاه (آزاد، دولتی، غیرانتفاعی و …) را ذکر کنید (فیلد شماره 2).
 • رشته تحصیلی (Subject / Major): رشته تحصیلی‌تان را بنویسید (فیلد شماره 3).
 • زمینه تحصیلی (Field of Study-Education Category): به زمینه تحصیلی‌تان اشاره کنید (فیلد شماره 4).
 • مدرک تحصیلی (Degree Level): به میزان تحصیلات خود اشاره کنید (فیلد شماره 5).
 • بازه زمانی تحصیل (From – To): به تاریخ بازه زمانی تحصیل‌تان اشاره کنید. اگر همچنان مشغول تحصیل هستید، گزینه I Currently Educate Here را فعال کنید (فیلد شماره 6).
 • محل تحصیل (Location): به محل تحصیل خود طبق روالی که در قسمت قبل و در مورد تجربیات شغلی توضیح دادیم اشاره کنید (فیلد شماره 7).

نکته: اگر تصویری از گواهینامه یا مدرک تحصیلی خود دارید، آن را با استفاده از گزینه Upload File ضمیمه رزومه خود کنید (فیلد شماره 8).

این موارد با کلیک روی گزینه Save در رزومه شما ذخیره خواهد شد.

به همین ترتیب اگر خواستید به یکی دیگر از تجربیات تحصیلی خود اشاره کنید، با بازگشت به قسمت بالا و کلیک مجدد روی گزینه Add، می‌توانید آن را هم به رزومه اضافه کنید.

ثبت مهارت‌های فناوری (Technology Skills)

این قسمت به مهارت‌های نرم‌افزاری و تکنولوژیک شما اختصاص دارد. در دنیای امروز مهارت‌های نرم‌افزاری یکی از امتیازات بدیهی و پایه‌ای برای هر کارجو محسوب می‌شود.

از همین روی اگر در استفاده از برنامه یا نرم‌افزار خاصی تبحر دارید، آن را ذکر کنید و اگر مهارتی ندارید، سعی کنید مهارت‌های فناوری خود را ارتقاء دهید.

ساخت رزومه در ایران تلنت

ثبت و تکمیل مهارت‌های تکنولوژی در رزومه ایران تلنت

با کلیک روی گزینه Add، پنجره‌های جدیدی برای اضافه کردن مهارت‌های تکنولوژیک شما باز خواهد شد.

 • مهارت (Skill): در این قسمت به مهارتی که دارید اشاره می‌کنید. مثلاً تسلط به Word یا Excel (فیلد شماره 1).
 • نوع مهارت (Type): مهارت شما زیرمجموعه کدام حوزه است؟ مثلاً زیرمجموعه Office، برنامه‌نویسی برای وب یا سیستم‌های عامل (فیلد شماره 2).
 • میزان مهارت (Skill Level): چقدر روی برنامه یا نرم‌افزار فوق تسلط دارید؟ به میزان مبتدی، متوسط، پیشرفته یا خبره (فیلد شماره 3).

نکته: اگر تصویری از گواهینامه یا مدرک مهارت خود دارید، آن را با استفاده از گزینه Upload File ضمیمه رزومه خود کنید (فیلد شماره 4).

این موارد با کلیک روی گزینه Save در رزومه شما ذخیره خواهد شد.

به همین ترتیب اگر خواستید به یکی دیگر از مهارت‌های تکنولوژیک خود اشاره کنید، با بازگشت به قسمت بالا و کلیک مجدد روی گزینه Add، می‌توانید آن را هم به رزومه اضافه کنید.

میزان تسلط بر زبان (Language)

امروزه تسلط به حداقل یک زبان خارجی (انگلیسی) جزوی از ملزومات کار است. تسلط به زبان انگلیسی می‌تواند پیش‌زمینه تسلط شما به استفاده از اینترنت، اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای دیگر باشد و بستر را برای به‌روزکردن معلومات شما نیز فراهم کند.

در این قسمت رزومه باید به زبان دوم خود و میزان تسلطتان به آن اشاره کنید.

ساخت رزومه در ایران تلنت

نحوه ثبت میزان تسلط به زبان خارجی در رزومه ایران تلنت

با کلیک روی گزینه Add، پنجره‌های جدیدی برای اضافه کردن زبان خارجی شما باز خواهد شد.

 • زبان (Language): غیر از زبان مادری، به چه زبان دیگری مسلط هستید؟ آن را ذکر کنید. (فیلد شماره 1)
 • میزان تسلط (Level): میزان تسلط شما به زبان فوق از طریق گزینه‌هایی که در این فیلد در نظر گرفته شده قابل ذکر است (فیلد شماره 2).

نکته: اگر تصویری از گواهینامه یا مدرک زبان خود دارید، آن را با استفاده از گزینه Upload File ضمیمه رزومه خود کنید (فیلد شماره 3).

این موارد با کلیک روی گزینه Save در رزومه شما ذخیره خواهد شد.

به همین ترتیب اگر خواستید به یکی دیگر از زبان‌های خارجی خود اشاره کنید، با بازگشت به قسمت بالا و کلیک مجدد روی گزینه Add، می‌توانید آن را هم به رزومه اضافه کنید.

ضمیمه کردن گواهینامه‌ها و مدارک (Certificate)

برخی از افراد ممکن است در حوزه یا زمینه‌های خاص تحصیلی یا کاری، در دوره‌های آموزشی حضوری یا آنلاین شرکت کرده و مدرک یا گواهینامه‌ای به دست آورده باشند. اگر شما هم جزو این گروه هستید، می‌توانید این گواهینامه‌ها را به رزومه‌تان ضمیمه کنید.

ساخت رزومه در ایران تلنت

ضمیمه کردن گواهینامه و مدارک در رزومه

با کلیک روی گزینه Add، پنجره جدیدی برای اضافه کردن مدرک شما باز خواهد شد.

 • مدرک (Certificate): نام نوع مدرکی که گرفته‌اید را ذکر کنید. مثلا گواهینامه Google Analytics (فیلد شماره 1).
 • ارائه دهنده (Issuer): نام موسسه‌ای که مدرک را از آن دریافت کرده‌اید را بنویسید (فیلد شماره 2).
 • تاریخ گرفتن مدرک (Date Issued): تاریخی که در آن مدرک را گرفته‌اید بنویسید (فیلد شماره 3).
 • کشور ارائه دهنده مدرک (Issuing Country): نام کشوری که در آن، مدرک به شما اعطا شده ذکر کنید (فیلد شماره 4).

نکته: اگر مدرکی که گرفته‌اید آنلاین است، با فعال کردن تیک It’s Online ! این نکته را مشخص کنید (فیلد شماره 5).

نکته 2: اگر تصویری از گواهینامه خود دارید، آن را با استفاده از گزینه Upload File ضمیمه رزومه خود کنید (فیلد شماره 6).

این موارد با کلیک روی گزینه Save در رزومه شما ذخیره خواهد شد.

به همین ترتیب اگر خواستید به یکی دیگر از گواهینامه‌هایی که گرفتید خود اشاره کنید، با بازگشت به قسمت بالا و کلیک مجدد روی گزینه Add، می‌توانید آن را هم در رزومه ایران تلنت خود ثبت کنید.

درج توضیحات (Comment)

ممکن است بخواهید در مورد خودتان یا دستاوردهایتان توضیح دیگری بدهید که در هیچ‌کدام از زمینه‌های درنظرگرفته شده بالا نمی‌گنجد. در این صورت می‌توانید با استفاده از گزینه Add در قسمت Comment، آنچه که در رزومه‌تان نیاز به توضیح دارد را بنویسید.

ساخت رزومه در ایران تلنت

نحوه درج دیدگاه و توضیحات در رزومه ساز ایران تلنت

این موارد با کلیک روی گزینه Save در رزومه شما ذخیره خواهد شد.

آپلود رزومه (Attach CV)

اگر خودتان قبلاً رزومه‌ای ساخته‌اید که قالب آن باب میل شماست، می‌توانید آن را از طریق استفاده از گزینه Upload File روی حساب کاربری‌تان بارگذاری کنید. برای مثال اگر نسخه‌ای فارسی از رزومه‌تان را تهیه کرده‌اید می‌توانید آن را به رزومه خود ضمیمه کنید.

ساخت رزومه در ایران تلنت

نحوه ضمیمه کردن رزومه فارسی و سایر فایل‌ها در رزومه ساز ایران تلنت

نکته: یادتان باشد حجم فایل بارگذاری شده نباید بیشتر از 10 مگابایت باشد.

خب، اکنون شما با نحوه ساخت رزومه در ایران تلنت آشنا شده‌اید. در صورتی که درباره چگونگی ساخت رزومه در ایران تلنت سوالی دارید، می‌توانید آن را در قسمت دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید تا کارشناسان ایران تلنت شما را راهنمایی کنند.

218+

مطالب مشابه

97 دیدگاه
  1. شماره تماس ایران تلنت در سایت مشاهده نمی شود.
   و امکان دسترسی کارفرمایان به متقاضیان کار براساس استانها هماهنگی فرمایید.

   1. جناب آقای نوروزی
    برای تماس با ایران تلنت با شماره ۲۲۷۷۷۷۰۴-۰۲۱ تماس بگیرید. در حال حاضر کارفرمایان تمام کشور امکان دسترسی به بانک رزومه را دارند.

  1. سلام آقای قادری نژاد
   برای ثبت درخواست با شماره ۲۲۷۷۷۷۰۴ تماس بگیرید و با کارشناس امور کارجویان صحبت کنید.

 1. از مدیریت سایت ایران تلنت خواهشمندم فایل خام WORD وفارسی رو در سایت قرار دهند که از استاندارد بین المللی استفاده شده تا رزومه فارسی رو در سایت و شرکتهای دیگه استفاده کنیم

  1. جناب آقای ستاری
   این درخواست شما رو حتماً با تیم فنی سایت مطرح خواهیم کرد. البته در حال حاضر امکان دانلود رزومه به صورت PDF را دارید.

 2. سلام. به نظرم توضیحاتی که بعنوان علت انگلیسی بودن سایت ایران تلنت نوشتید قانع کننده و منطقی نبود. شما میتونستید در دو نسخه فارسی و انگلیسی سایت رو تدارک ببینید و هر کاربری با توجه به راحتی اش یه زبان رو انتخاب میکرد. مثل خیلی از سایتهای دنیا که نسخه ی انگلیسی فارسی عربی و حتی ترکی دارن. با سپاس

  1. از اینکه دیدگاه خود را ثبت کردید تشکر می‌کنیم. امیدواریم در آینده بتوانیم به این درخواست شما پاسخ مثبت دهیم. با این حال در حال حاضر سیاست ایران تلنت استفاده از سایت به زبان انگلیسی است.

 3. سلام این چندمین باره که من از قسمت های مختلف دارم سوالمو میپرسم ولی تا الان هیچکسی جواب من رو نداده. من نیاز دارم که رزومه ام رو بصورت PDF دانلود کنم ولی نمیتونم. از من یوزر و پس میخواد . وقتی هم که یوزر و پس خودم رو میزنم قبول نمیکنه.

  1. سلام هادی جان
   در حال حاضر، امکان دانلود رزومه به صورت PDF در سایت وجود دارد. در صورتی که نمی‌توانید وارد حساب کاربری خود شوید با شماره ۲۲۷۷۷۷۰۴ تماس بگیرید تا کارشناسان امور کارجویی شما را راهنمایی کنند.

  1. سلام خانم اسحاقی
   لطفا با شماره تلفن ۲۲۷۷۷۷۰۴ واحد کارجویان تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 4. با سلام و احترام برای کسانی که کارهای خدماتی انجام داده اند و دیپلمه هستند و تا حدودی با کامپیوتر اشنا هستن و میتوانند کارهای اولیه اداری مثل تایپ و … انجام دهند کاری هست یا نه؟ منظورم در شرکتهای معتبر است.

  1. سلام خانم زرین،
   بله. درست است که ایران تلنت بر روی موقعیت‌های شغلی تخصص تمرکز دارد، اما مطمئناً بیشتر شرکت‌ها به دنبال اشخاصی به منظور انجام کارهای دفتری‌شان هستند. پیشنهاد می‌کنیم در ایران تلنت رزومه خود را تکمیل کنید و برای موقعیت‌های شغلی مختلف موجود در سایت اقدام کنید.

 5. من هفده سال سابقه ی کاردارم در زمینه ی صنعت
  و دارای مدرک کاردانی هستم کامپیوتر گرایش شبکه و موفق نشدم از طریق ایران تلنت کار پیدا کنم لطفا بنده رو راهنمایی کنید…..سپاس از شما

  1. سلام جناب آقای احمدلو.
   سعی کنید که رزومه تون رو همیشه به روز نگه دارید. اگر برای موقعیت شغلی خاصی هم میخواهید Apply کنید، بهتره که رزومه‌تون رو با موقعیت شغلی مورد نظر همسو کنید. اگر سوالی در این زمینه دارید لطف کنید با شماره تلفن ۰۲۱۲۲۷۷۷۷۰۴ واحد کارجویان تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنند.
   امیدواریم به زودی شغل مورد علاقه‌تون رو پیدا کنید.

 6. سلام
  برای دانلود فایل pdf رزومه از من یوزر و پسورد میخواد که متاسفانه یوزر و پسوردم رو میزنم قبول نمیکنه… چطور باید pdf رزومه رو دانلود کنم؟!!!

  1. سلام
   در حال حاضر مشکلی برای دانلود فایل PDF رزومه وجود ندارد. با این حال، در صورت بروز مشکل می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۲۷۷۷۷۰۴ واحد کارجویان تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 7. سلام ، اگر شخصی سابقه کار نداشته باشد و به صورت فری لنسری کار انجام داده باشد تو سوابق کاری چه چیزی بنویسه؟

  1. سلام سامان عزیز،
   شما می‌تونید سابقه کاری خود را به صورت پروژه‌ای در رزومه بیارید. همچنین، بهتره که پروژه‌های موفقتون رو هم به همراه تصویر یا سند در رزومه داکیومنت کنید تا کارفرماها رزومه شما را با دقت بهتری بررسی کنند.

 8. ممنون از مطالب خوبتون.
  اگر در یک شرکت مشغول به کار باشیم و بعد از مدتی در همون پوزیشن ارتقا پیدا کیم در رزومه باید به چه صورت مطرح بشه؟
  (برای مثال از سال ۹۳ تا ۹۷ در شرکت x بودم. از ۹۳ تا ۹۵ به عنوان کارشناس مارکتینگ فعالیت داشتم و از ۹۵ به عنوان سرپرست مارکتینگ در همون شرکت کارم رو ادامه دادم).

  1. سلام جناب آقای اطلاعی.
   اگر دقت کنید در رزومه ایران تلنت کنار هر موقعیت شغلی خطی عمودی قرار داره. زمانی که شما در شرکت فعلی خودتون ارتقای سمت می‌گیرید، زمانی که می‌خواهید رزومه‌تون رو به‌روزرسانی کنید، رزومه‌ساز ایران تلنت به صورت خودکار تشخیص خواهد داد که موقعیت شغلی جدیدتان در امتداد شغل قبلی‌ نمایش داده می‌شود.

 9. سلام خسته نباشید.من رزومه تحصیلى ندارم.یعنى دیپلم اخرین مقطع تحصیلى من بوده.سابقه واردات پوشاک،رستوران،و چند کار ازاد دیگه رو دارم.فکر میکنید ایران تلنت به درد من میخوره براى پیدا کردن یه کار جدید؟؟؟

  1. میلاد عزیز،
   پیشنهاد می‌کنیم در ابتدا در ایران تلنت رزومه بسازید. سپس بر اساس سوابق و مهارت‌های خود برای موقعیت‌های شغلی مختلف رزومه ارسال کنید. اگر در حال حاضر فرصت شغلی مناسبی پیدا نکردید، نا امید نشوید زیرا ممکن است فرصت شغلی دلخواه شما طی روزهای آینده در ایران تلنت درج شوند.

 10. با سلام؛
  علیرغم تکمیل فرم مطابق راهنمای سایت صفحه اول Register نمی شود تا مراحل بعدی را انجام دهم.
  با شماره های راهنما نیز تماس گرفته ام، پاسخی دریافت نشد.

  1. جناب آقای یوسفی،
   مشکل شما بررسی شد و وب سایت به درستی کار می‌کند. جهت راهنمایی بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۲۲۷۷۷۷۰۴ واحد کارجویان تماس بگیرید تا کارشناسان ایران تلنت شما را راهنمایی کنند.

  1. گلناز عزیز،
   با ورود به داشبورد اکانت ایران تلنت، در گوشه سمت چپ بالا در تصویر باکسی را مشاهده می‌کنید که درصد تکمیل رزومه شما نمایش داده می‌شود. در پایین این باکس سه گزینه Update CV و PDF و Forward قرار گرفته است. با کلیک بر روی گزینه PDF می‌توانید رزومه خود را در قالب پی دی اف دانلود کنید.

  1. جناب آقای طهماسبی،
   بخش گواهینامه و مدارک و همچنین بخش Comment تعبیه شده در رزومه، محل مناسبی برای وارد کردن چنین مواردی هستند.

 11. سلام
  وقت تون به خیر
  یک سوال داشتم ازتون چرا رزومه ای که آپلود کردیم برای کارفرما ارسال نمیشه و فقط اطلاعاتی که خودمون تایپ کردیم به دست کارفرما میرسه ؟

  1. سلام خانم مرادی،
   رزومه‌ای که شما ضمیمه می‌کنید به همراه رزومه‌ای که در ایران تلنت ساخته اید برای کارفرما ارسال می‌شوند.

 12. با سلام. اولا از عوامل و مدیریت مجموعه ایران تلنت بخاطر این سطح کاری بالا تشکر میکنم. یک سوالی داشتم اونم اینکه تو جستجوی گوگل، رزومه من تو ایران تلنت رو نمیاره. اون دوتا تیک مورد نظر رو هم فعال کردم. ممنون میشم راهنمائی کنید.

  1. با عرض سلام و روز به خیر.
   اول از همه از شما سپاس گزاریم که به مجموعه ایران تلنت اعتماد دارید. درباره نحوه نمایش رزومه باید عرض کنیم که هیچ یک از رزومه های ایران تلنت در گوگل نمایش داده نمی‌شوند و تنها کارفرمایانی که از بسته های استخدام ایران تلنت استفاده میکنند به رزومه شما دسترسی دارند. فعال کردن اون دو تیک مربوط به نمایش دادن رزومه شما به کارفرمایان فعال در ایران تلنت هستش. برای مثال زمانی که شغل جدیدی پیدا کردید میتوانید اون دو تیک را بردارید تا کارفرمایان دیگه، نتوانند با شما تماس بگیرند.

  1. سلام،
   متاسفانه این امکان وجود ندارد. شما می‌توانید با استفاده از همین مقاله و مقاله دیگر موجود در وبلاگ ایران تلنت به نام چگونه یک رزومه حرفه ای بنویسیم؟ اقدام به نوشتن رزومه کنید. همچنین، میتوانید با جستجو کردن در گوگل و مشاهده نمونه های خارجی تصویری کلی از رزومه حرفه ای به دست آورید.

 13. با سلام من شغلم دولتی هست ولی متاسفانه تو قسمتcompany name هیچ گزینه ای وجود نداره که بتونم انتخاب کنم🙁 کارمند پیمانی آموزش و پرورش هستم

  1. سلام روزتون به خیر.
   برای نوشتن نام شرکت یا مجموعه ای که در حال حاضر در اون فعالیت دارید نیاز به گزینه خاصی نیست. کافیه فقط اسم اون شرکت رو به انگلیسی تایپ کنید که در مورد شما میشه: Ministry of Education

 14. سپاسگزارم از راهنماییتون ولی متاسفانه با این عنوان هم نتونستم ثبت رو انجام بدم
  The selected company size is invalid
  این خطا رو میده

  1. خانم فراهانی عزیز،
   پیغامی که شما دریافت می‌کنید در زمان ثبت نام کارفرمایان نمایش داده می‌شود. اگر به دنبال کار هستید باید در قسمت کارجویان ثبت نام کرده و رزومه خود را بسازید. در ابتدا گزینه بر روی گزینه Sign In در بالای سایت کلیک کنید. با باز شدن پاپ اپ در پایین دکمه login میتوانید بر روی لینک رجیستر کلیک کنید. همچنین می توانید با استفاده از جیمیل و یا اکانت لینکدین خود در ایران تلنت رزومه بسازید.

 15. با سلام
  ضمن سپاس از مهیا نمودن بستری جهت کار آفرینی
  بنده بعنوان شخصی که سالها یکی از اعضا بوده ام استدعا دارم سرفصل تیتر شغلها کمی بازنگری شود
  بعنوان مثال ترخیص، بازرگانی داخلی و خارجی و غیره در سرفصلها وجود ندارد.
  با سپاس

  1. سلام جناب آقای سلیمی،
   امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم عناوین شغلی جدیدی را به وب‌سایت ایران تلنت اضافه کنیم.

 16. سلام
  من هر چه سعی کردم نتوانستم رزومه دوم را اپلود کنم !
  در واقع file manager برای انتخاب فایل باز نمیشود

 17. با سلام
  در تکمیل رزومه امکان اضافه کردن عکس و رزومه شخصی برای من وجود ندارد. در مورد عکس بعد از انتخاب فایل عکس آپلود نمیشود و در مورد رزومه شخصی هم پنجره ای برای انتخاب فایل باز نمیشود.

  1. جناب آقای معروف،
   مشکل شما بررسی شد. لطفا یک بار دیگر جهت آپلود عکس و مدارک خود اقدام کنید. در صورت مشاهده مشکل مجدد با شماره تلفن ۰۲۱۲۲۷۷۷۷۰۴ واحد کارجویان تماس بگیرید.

 18. آیا امکان اینکه رزومه ایران تلنت توسط کارفرمایان قابل رویت نباشد ولی امکان درخواست شغل توسط صاحب رزومه فعال باشد وجود دارد ؟

  1. بله، شما می‌توانید از تنظیمات پنل کاربری خود، رزومه‌تان را از نتایج جستجو پنهان کرده و تنها برای فرصت‌های شغلی مورد علاقه‌تان رزومه ارسال کنید.

 19. با درود
  با توجه به حذف گزینه ی salary and preferences از منوی سمت چپ، خواهشمندم نسبت به ادیت این گزینه در رزومه راهنمایی بفرمایید.

  قبل از تعطیلات نیز، در ساعات اداری تماس گرفتم، ولی کسی پاسخگو نبود.

  با سپاس
  ۹۸.۰۱.۰۱

 20. با درود

  با توجه به حذف گزینه ی Salary and Preferences از منوی سمت راست، لطفا در خصوص تغییر این فیلد در رزومه راهنمایی بفرمایید
  در سال گذشته در ساعات اداری تماس گرفتم، کسی پاسخگو نبود.

  با تشکر

  1. سلام خانم قاسمی.
   ممنوت از اطلاع رسانی شما. حتما این مورد رو اصلاح میکنیم. جهت تماس با واحد پشتیبانی کارجویان با شماره تلفن ۰۲۱۲۲۷۷۷۷۰۴ تماس بگیرید.

 21. سلام
  من همیشه میخواستم از شما بابت زحماتی که در این سال ها کشیدید تشکر کنم خیلی دوست داشتم از نزدیک مثلا در نمایشگاه ها با شما هم صحبت بشوم اما متاسفانه این مهم هیچ وقت محقق نشد
  اما از همینجا به یکایک شما دوستان عزیز و پر تلاش و متخصص خسته نباشید عرض میکنم
  و از پروردگار بهترین ها رو برای شما آرزو میکنم
  پایدار باشید

  1. جناب آقای خسروی
   بسیار خوشحالیم که توانستیم رضایت شما رو همراه خود داشته باشیم. از شما سپاسگزاریم و امیدواریم که لحظاتی مملو از شادی و موفقیت را تجربه کنید.

   با تشکر

  1. سلام و روز به‌خیر جناب آقای غنی لو،
   مشکلی که فرمودید بررسی شد. لطفا یکبار دیگه امتحان کنید.

 22. با سلام و سپاس
  من نمیتونم هیچ مدرکی رو به رزومم اضافه کنم و کلیک attach برای من وجود نداره، لطفا بررسی بفرمایید.

  با تشکر

  1. مشکل بررسی شد. لطفا یک بار دیگه امتحان کنید. همچنین، حجم فایل ارسالی خود را نیز در نظر داشته باشید.

   1. با تشکر از شما مشکل اضافه کردن فایل به رزومم حل شد، ولی فایل اضافه شده به روزممو نشمایش نمیده و بعد دانلود رزومم اون فایلی که اضافه شده رو نشون نمیده. من میخوام عکس مدارک تخصصیمو توی فایل رزومم بیاره.

    پیشاپیش ممنون.

 23. سلام.رشته ی مدیریت منابع انسانی در قسمت رشته ی تحصیلی ثبت نمیشه.میزنه نامعتبر.مشکل از کجاست؟لطفا رسیدگی کنید.ممنون.

 24. با عرض سلام و وقت بخیر خدمت کارشناسان و مسئولین سایت مفید IranTalent
  اول از همه میخواستم ازتون تشکر کنم بنده از طریق همین جا شغلم ر عوض کردم. ثانیا میخواستم بپرسم که جهت اینکه شرکت های دیگر نتوانند به رزومه بنده دسترسی پیدا کنند از چه آیکنی در سایت باید استفاده کنم خواهشا راهنمایی بفرمایین. با تشکر

  1. جناب آقای عزتی سلام،
   از اینکه تونستید از طریق ایران تلنت شغل دلخواهتون رو پیدا کنید بسیار خوشحالیم. برای اینکه سایر کارفرمایان نتونند رزومه شما رو مشاهده کنند باید از درون پنل کاربری خود در ایران تلنت رزومه خودتونو Private کنید. برای این کار ابتدا وارد پنل کاربری خود شوید. سپس بر روی گزینه CV Update کلیک کنید. پس از ورود به صفحه رزومه خودتون، دکمه Change در بالای صفحه سمت راست را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه ازشما پرسیده می‌شود که آیا تمایل دارید رزومه شما در نتایج جستجو نمایش داده شود؟ برای جلوگیری از این کار، گزینه No را انتخاب کنید.

  1. جناب آقای احمدی بسیار خوشحالیم که این مطلب توانسته به شما در ساخت رزومه در ایران تلنت کمک کند.

 25. با سلام. در قسمت description برای تجارب کاری قبلیمون، می بایست توضیحات به زبان انگلیسی باشه؟

 26. سلام
  من رزومم رو کامل کردم و Premium Membership رو هم خریدم .ولی شغل های توصیه شده اصلا مرتبط با رزومه و رشته من نیستن!!!!!

  1. جناب آقای قوامی عزیز،
   برای دریافت اطلاعات و مطرح کردن این موضوع با شماره تلفن ۰۲۱۲۲۷۷۷۷۰۴ واحد کارجویی تماس بگیرید. کارشناسان ایران تلنت این موضوع را پیگیری خواهند کرد.

 27. یه ساعته نوشته شده یه عدد فایل پی دی اف روزمه اماده میزاشتی سرت و درد نمیاوردی اینا رو همه بلدن الکی همون و طولش دادی تو این مملکت ویران شده

  1. مهدی جان،
   دانش و تسلط به زبان انگلیسی پیش نیاز ساخت رزومه در ایران تلنت است. با این حال، اگر در ساخت رزومه مشکل دارید با شماره تلفن ۰۲۱۲۲۷۷۷۷۰۴ واحد کارجویی تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 28. سلام
  بنده رزومه خود را تکمیل کردم. آیا ایران تلنت به طور اتوماتیک پیشنهاد کاری را برای متقاضی ایمیل می کند یا اینکه خود متقاضی باید سرچ کنه که برای شرکت های مختلف اپلای کند.

  1. سلام جناب آقای بغدادی،
   ایران تلنت هر هفته به صورت خودکار مشاغل مرتبط با رزومه و علایق شما را برایتان ارسال می‌کند. با این حال، پیشنهاد همیشگی ما به کارجویان این است که به شکلی مرتب در سایت ایران تلنت جستجو کنید و برای مشاغل مختلف اپلای کنید. پیشنهاد می‌کنیم که مطلب راهنمای جستجوی شغل در ایران تلنت را مطالعه کنید.

  1. سلام آرمان عزیز،
   برای این کار بر روی گزینه Edit در کنار باکس Comment کلیک کنید و سپس متنی که در آن نوشته اید را پاک کنید و در نهایت، گزینه SAVE را انتخاب کنید.

   با تشکر از شما

  1. سلام و روزبه خیر،
   مشکل پیش آمده به واحد فنی گزارش شد. لطفا یکبار دیگر امتحان کنید.

 29. سلام در رزومه باید گزینه ایی برای حقوق درخواستی باشد که حداقل حقوق و مزایا را قید کنی. راهنمایی کنید .

  1. سلام خانم شریف نیا،
   شما می‌توانید حقوق درخواستی خودتون رو در رزومه اضافه کنید. برای این کار کافیست پس از ورود به پنل کاربری خودتون در ایران تلنت، از منوی سمت چپ بر روی گزینه Candidate Preferences کلیک کنید و سپس مبلغ مورد نظر خودتون رو در قسمت Expected Salary وارد کنید.
   در صورتی که به راهنمایی بیشتر نیاز داشتید می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۲۲۲۲۷۷۰۴ واحد کارجویی ایران تلنت تماس بگیرید تا کارشناسان ایران تلنت شما را راهنمایی کنند.

  1. سلام آقای مکی،
   پس از ورود به سایت ایران تلنت، از منوی بالا بر روی گزینه Update CV کلیک کنید. پس از آنکه وارد رزومه خود شدید، نوار آبی را در پایین نام و نام خانودگی خود مشاهده خواهید کرد که عنوان (contact Information) دارد. بر روی این نوار آبی کلیک کنید. پس از کلیک بر روی نوار آبی شما در اولین باکس ادرس ایمیل خودتون رو مشاهده می‌کنید که روبروی آن گزینه Change نوشته شده است. حال بر روی گزینه Change کلیک کنید و ایمیل خود را تغییر دهید.

  1. جناب آقای موسویان،
   شما می‌توانید پروژه‌های خود را در قالب Work Experience در رزومه خود وارد کنید و از طریق دکمه Upload Related Documents اسناد مرتبط به آن‌ها را آپلود کنید.

  1. با سلام و روز به خیر،
   متاسفانه امکان این کار وجود ندارد و زمانی که شما برای شغلی رزومه ارسال می‌کنید، دیگر امکان حذف رزومه از سبد کارفرما را ندارید.

  1. سلام آقای ایرانزاد،
   برای دانلود رزومه در ابتدا باید وارد اکانت کارجویی خودتان شوید.

 30. سایتتون خیلی خوبه و میشه رزومه کاملی ساخت. اما دسترسی پذیری به بعضی از بخش های سایت خیلی سخته و نیاز به بازطراحی داره. همچنین کمبود بخش هایی مثل About Me یا Summary حس میشه.
  درج حقوق موردنظر برای کسی که جویای کاره یا سابقه کار نداره امکان پذیر نیست.

  1. سلام علی عزیز،
   از پیشنهادات شما بسیار سپاسگزاریم. امیدواریم که در آینده نزدیک تغییرات لازم رو در پنل و رزومه ساز ایجاد کنیم تا کار با ایران تلنت برای شما آسان تر شود. البته شما میتوانید حقوق درخواستی خود را از بخش تنظیمات داشبورد خودتان وارد نمایید.

 31. سلام و خسته نباشید.میخواستم بدونم که بعد از پر کردن رزومه میشه اونو به شرکت مورد نظر ارسال کرد یا خیر

  1. سلام جناب آقای نائینی،
   پس از تکمیل رزومه، شما می‌توانید در وب سایت ایران تلنت موقعیت‌های شغلی مختلف را جستجو کنید و در صورتی که موقعیتی مشابه با توانایی هایتان مشاهده کردید، رزومه خود را برای آن موقعیت شغلی Apply کنید.

 32. با سلام و وقت بخیر
  یه سوالی داشتم خدمتتون؟ اس ام اسی که دریافت میکنیم جهت اینکه شرکتی رزومه را مشاهده کردند و وقتی وارد لینک میشوم چیزی نشان داده نمیشود
  میخواستم حضورتان سوال کنم به چه صورت می شود متوجه شد که چه شرکتی مشاهده کردند
  ممنونم

  1. با سلام و روزبه خیر،
   برای مشاهده شرکت‌هایی که رزومه شما را بررسی کرده‌اند، باید اکانت پرمیوم کارجویی ایران تلنت داشته باشید. برای این کار زمانی که وارد داشبورد خود در ایران تلنت می‌شوید در بالای صفحه سمت راست باکسی با عنوان Premium Membership وجود دارد برای خرید اشتراک پرمیوم بر روی گزینه Unlock Services کلیک کنید و مراحل لازم را انجام دهید.

   با تشکر

 33. سلام وقت بخیر من اکانت روکامل کردم امادر هنگام دانلود فایل pdf با اررور مواجه میشم و فایل دانلود نمیشه میتونید راهنمایی کنید چرا ؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Back To Top
جستجو