وبلاگ ایران تلنت
آموزش راهکارهای استخدامی و مدیریت منابع انسانی

وظایف ادمین اینستاگرام دقیقا چیست؟ | آشنایی با تمام ابزارهای مهم ادمین

اگرچه استخدام ادمین اینستاگرام در سطوح کارشناسی دسته‌بندی می‌شود، اما وظایف ادمین اینستاگرام، وظایفی از جنس مدیریتی است. به طور کلی کارهای ادمین اینستاگرام شامل مدیریت صفر تا صد یک صفحه است و در سطوح مختلفی به اجرا درمی‌آید. در ادامه وظایف ادمین تولید محتوا اینستاگرام را در ۴ سطح مدیریتی فنی، بصری، ارتباطات و محتوا مورد بررسی قرار می‌دهیم.

وظایف ادمین اینستاگرام: مدیریت فنی

مدیریت فنی شامل کلیه کارهای ادمین اینستاگرام است که به طور مستقیم با ویژگی‌های صفحات اینستاگرام، عملکرد صفحات، امنیت و تحلیل آن سروکار دارد. سطح مدیریت فنی، به‌عنوان یکی از وظایف ادمین اینستاگرام، شامل ۳ مورد زیر است:

ابزار رایگان و آنلاین ساخت رزومه
همین حالا می‌توانید به صورت رایگان و آنلاین یک رزومه حرفه‌ای و دو زبانه بسازید و فایل آن را دریافت کنید.

آشنایی با الگوریتم‌های اینستاگرام

یکی از وظایف ادمین اینستاگرام این است که باید با الگوریتم‌های این شبکه اجتماعی آشنا باشد تا بتواند محتوای خود را به بهترین نحو به مخاطبان نمایش دهد. بهترین روش برای سر درآوردن از الگوریتم‌های جدید اینستاگرام، دنبال کردن پیج اصلی اینستاگرام و خواندن بلاگ‌های اینستاگرام به نشانی https://about.instagram.com/blog/ است. همچنین شما می‌توانید بعضی از مطالب به‌روز را در این باره از طریق وب‌سایت Buffer، Later و Sprout social پیدا کنید.

تجزیه و تحلیل آمار صفحه

یکی دیگر از وظایف شما به‌عنوان ادمین اینستاگرام این است که باید آمار و ارقام مربوط به پیج مانند تعداد فالوور، لایک، کامنت و بازدید را به طور منظم بررسی کند و استراتژی خود را بر اساس این آمارها تنظیم کنید. برای این کار می‌توانید از ابزارهای رایگان زیر استفاده کنید:

Instagram Insights

این ابزار که توسط خود اینستاگرام ارائه شده است، اطلاعات اولیه‌ای مانند تعداد فالوورها، لایک‌ها، کامنت‌ها و بازدیدها را به شما می‌دهد.

Hypeauditor

این ابزار اطلاعاتی مانند نرخ تعامل، تعداد فالوورهای جعلی و بهترین زمان برای انتشار پست را به شما می‌دهد. تنها کافی است آدرس صفحه مورد نظر را به Hypeauditor بدهید.

Iconosquare

از Iconosquare می‌توانید برای دریافت اطلاعاتی مثل نرخ رشد فالوورها، محبوب‌ترین پست‌ها و هشتگ‌ها استفاده کنید.

Analisa

این ابزار اطلاعاتی مانند تعداد فالوورهای فعال، بهترین زمان برای انتشار پست و جنسیت فالوورها را به شما می‌دهد.

تامین امنیت صفحه

شما به‌عنوان ادمین باید از امنیت پیج در برابر هک شدن و دسترسی‌های غیرمجاز محافظت کنید. این کار را می‌توانید با اتصال پیج اینستاگرام به صفحه اختصاصی متا، تعریف و محدودسازی سطح دسترسی ادمین‌های دیگر و تعریف رمز ورود دو مرحله‌ای انجام دهید.

وظایف ادمین اینستاگرام: مدیریت تعامل

یکی از اصلی‌ترین کارهای ادمین اینستاگرام برقاری ارتباط با مخاطبان و ترغیب آن‌ها به تعامل با صفحه است. در ادامه به ۳ وظیفه اصلی ادمین در این زمینه اشاره می‌کنیم:

جذب فالوور جدید

شما باید با استفاده از روش‌های مختلف مانند تبلیغات، تبادل، و برگزاری مسابقات، فالوورهای جدیدی برای پیج جذب کنید. برای این کار بهتر است به جای اینکه فردی اقدام کنید، با تیم مارکتینگ و دیگر اعضای مجموعه مانند گرافیست، نویسنده، مدیر مارکتینگ و … مشورت کنید تا در برگزاری کمپین‌ها موفق باشید. برای جذب فالوور گاهی نیاز به صرف هزینه دارید، پس بهتر است با رایزنی با مدیر بالاسری سرمایه جذب کنید

افزایش تعامل با مخاطبان

شما باید با مخاطبان تعامل برقرار کنید، به سوالات آنها پاسخ دهید و نظرات آنها را در نظر بگیرید. این یکی از اصلی‌ترین وظایف ادمین اینستاگرام است. تا حد ممکن از ربات استفاده نکنید و مخاطب را درگیر یک رابطه انسانی کنید. از این طریق می‌توانید اعتماد او را جلب کنید.

وظایف ادمین اینستاگرام: مدیریت بصری

ادمین اینستاگرام با دیگر اعضای مارکتینگ مثل عکاس، فیلم‌بردار، گرافیست، تصویرساز و … ارتباط برقرار می‌کند و به آن‌ها در طراحی هویت تصویری مخاطب پسند راهنمایی می‌کند. در ادامه به ۳ وظیفه ادمین اینستاگرام در این زمینه اشاره می‌کنیم:

طراحی و حفظ هویت بصری

شما باید به گرافیست کمک کنید تا با استفاده از رنگ‌ها، فونت‌ها و تصاویر مناسب، هویت بصری منسجمی برای پیج ایجاد کند. شما با شناختی که از مخاطب، سلیقه و خواسته‌های او دارید، می‌توانید گرافیست را در این راه یاری کنید.

شرکت‌های که این هفته استخدام دارند
۲۳ شرکت بزرگ و معتبر این هفته استخدام دارند. برای مشاهده آگهی‌های استخدامی و ارسال رزومه کلیک کنید.

طراحی استوری‌های جذاب

ادمین باید با استفاده از ابزارهای مختلف، استوری‌های جذاب و خلاقانه‌ای طراحی کند. البته این از وظایف ادمین تولید محتوا اینستاگرام است. درغیر این صورت شما باید مختوای درخواستی‌تان را به افراد مربوطه سفارش دهید و تنها در زمان مناسب آن‌ها را بارگذاری و در ادامه مدیریت کنید.

استفاده از ابزارهای گرافیکی

گاها از ادمین تولید محتوا اینستاگرام انتظار می‌رود که با ابزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ و پیکسارت، اینشات و … آشنا باشد تا بتواند تصاویر و ویدئوهای باکیفیتی برای پیج تولید کند.

این ۳ مورد در بخش مدیریت بصری بیان کردیم از مهارت های لازم ادمین اینستاگرام نیست و تنها افرادی که علاوه‌بر ادمینی وظیفه تولید محتوا دارند، لازم است به این بخش مسلط باشند. طبیعتا درآمد ادمین اینستاگرام در صورت تسلط به ابزارهای گرافیکی، توانایی عکاسی و فیلم‌برداری و تولید محتوای متنی و تصویری افزایش پیدا خواهد کرد. در ادامه بیشتر به این موارد می‌پردازیم:

وظایف ادمین تولید محتوا اینستاگرام:  مدیریت محتوا

یکی دیگر از مسئولیت‌های مهم ادمین اینستاگرام، مدیریت محتوا است. چه شما خودتان تولیدکننده محتوا باشید، چه نه، وظیفه دارید محتوای صفحات اینستاگرام را به‌عنوان ادمین مدیریت کنید. در ادامه ۴ مورد از وظایف ادمین اینستاگرام را در این زمینه بررسی می‌کنیم:

برنامه‌ریزی و تولید محتوای جذاب

شما باید با توجه به نوع پیج و مخاطبان آن، محتوای خلاقانه و باکیفیتی تولید کنید. این محتوا می‌تواند شامل پست‌های تصویری و ویدئویی، استوری‌ها، لایو و ریلز باشد. برای این کار بهتر است پیج اصلی اینستاگرام و افراد مشهور اینستاگرام را دنبال کنید تا از ترندهای روز با خبر شوید.

انتشار محتوا در زمان مناسب

شما باید با توجه به زمان آنلاین بودن مخاطبان، محتوا را در زمان‌های مناسب منتشر کند تا بیشترین بازدید را داشته باشد. تخمین این ساعت از طریق بخش اینسایت پیج اینستاگرام و تجربه تعامل با مخاطبان به دست می‌آید.

استفاده از ابزارهای ویرایش

همچنین شما به‌عنوان یک ادمین تولید محتوا اینستاگرام بهتر است با ابزارهای ویرایش عکس و ویدئو مانند فتوشاپ، پریمیر و… آشنا باشید تا بتواند محتوای باکیفیتی تولید کنید. اگر می‌خواهید بدانید چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟ کافی است نگاهی به منابع رایگان یوتیوب بیندازید تا ترفندهای استفاده از ابزارهای ویرایش عکس و ویدئو را یاد بگیرید.

پاسخ به کامنت‌ها و دایرکت‌ها

شما باید به کامنت‌ها و دایرکت‌های مخاطبان به طور منظم و مؤدبانه پاسخ دهید تا تعامل با مخاطبان را افزایش داده و سرنخ‌های فروش ایجاد کنید. یک ادمین اینستاگرام حرفه‌ای کامنت‌ها و دایرکت‌ها را به چشم فرصتی برای فروش خدمات و محصولات می‌بیند.

جمع‌بندی

در این یادداشت ۱۳ مورد از وظایف ادمین اینستاگرام را بررسی کردیم و کارهای ادمین اینستاگرام را با جزئیات شرح دادیم. به طور کلی وظایف ادمین اینستاگرام شامل مدیریت فنی، مدیریت بصری، مدیریت تعامل و مدیریت محتوا است. البته بهتر است مورد آخر را از وظایف ادمین تولید محتوا اینستاگرام بدانیم. بعضی از منابع رایگان که می‌توانید به کمک آن وظایف خود را بهتر انجام دهید، در این یادداشت آمده است.

مطالب پیشنهادی
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.