وبلاگ ایران تلنت
آموزش راهکارهای استخدامی و مدیریت منابع انسانی

حقوق کارمند بانک خصوصی و دولتی چقدر است؟

اگر کمی تاریخ را زیرورو کنید، خواهید دید که بسیاری از افراد در انتخابِ مسیر شغلی دوست داشتند تا یک کار دولتی داشته باشند تا ابتدا از حقوق و مزایای خود مطمئن باشند و بعد، از مزایای بازنشستگی آن بهره‌مند شوند. یکی از صنایع پرتقاضا و پرطرفدار در میان ایرانیان، صنعت بانکداری است و بسیاری دوست دارند تا به عنوان کارمند در بانک استخدام شوند.

کارمندان در برخی بانک‌ها، حقوق و مزایای شغلی خوبی دارند و همین موضوع کارجویان را به کار در بانک علاقه‌مند کرده است. اگر در این دسته قرار می‌گیرید، باید قبل از هر اقدامی در مورد مزایای شغل‌های بانکداری و همچنین میزان دستمزد افراد در بانک‌های مختلف تحقیق کنید. در این مقاله، میزان درآمد کارکنان بانک خصوصی و دولتی ایران را بررسی خواهیم کرد و درباره مزایای کار در بانک خواهیم گفت. اما در کنار این مقاله، می‌توانید سراغ مقاله‌ی «چگونه کارمند بانک شویم؟» بروید و اطلاعات خود در این موضوع را تکمیل کنید.

ابزار رایگان و آنلاین ساخت رزومه
همین حالا می‌توانید به صورت رایگان و آنلاین یک رزومه حرفه‌ای و دو زبانه بسازید و فایل آن را دریافت کنید.

حقوق کارمندان بانک دولتی

بانک‌ها در ایران به دو دسته بانک‌های خصوصی و دولتی تقسیم می‌شوند و هر کدام ممکن است میزان پرداختی متفاوتی برای کارمندان خود داشته باشند. در ادامه به میزان پرداختی بانک‌های دولتی خواهیم پرداخت و مبلغ حقوق و دستمزد کارمندان بانک‌های دولتی در سال ۱۴۰۲ را ارزیابی خواهیم کرد.

حقوق کارمندان در بانک مسکن

بیشترین میزان حقوق و دستمزد در میان بانک‌های دولتی، توسط بانک مسکن پرداخت می‌شود. با اینکه بانک مسکن در دو سال اخیر با ضررهایی مواجه شده است، اما با این حال، این موضوع روی پرداختی کارمندان این بانک تاثیر نگذاشته است و همچنان حقوق بالاتری نسبت به دیگر بانک‌های این لیست پرداخت می‌کند.

میانگین حقوق و دستمزد کارمندان بانک مسکن در سال ۱۴۰۲ نزدیک به ۱۲ میلیون تومان است.

حقوق کارمندان در بانک ملی

بانک ملی از جمله بانک‌های دولتی به‌شمار می‌آید که نسبت به دیگر بانک‌ها میزان کارمند کمتری دارد و این در حالی است که به عنوان هفتمین شرکت دولتی شناخته می‌شود که بودجه بالایی را به خود اختصاص داده است. بانک ملی در حال حاضر حدود سی هزار کارمند دارد و در سال‌های گذشته با ضررهایی مواجه شده است.

متوسط حقوق و دستمزد کارمندان بانک ملی در سال ۱۴۰۲، به بیش از ۱۱ میلیون تومان رسیده است.

حقوق کارمندان در بانک تجارت

حقوق کارمند بانک خصوصی و دولتی

هیچ عدد و رقمی در مورد دریافتی کارمندان بانک تجارت وجود ندارد، اما متخصصان این حوزه تخمین می‌زنند که دریافتی کارمندان این بانک دولتی با متوسط حقوق و دستمزد کارمندان سایر بانک‌ها یکسان باشد. یکی از دلایل برابری میانگین دریافتی کارمندان بانک تجارت با دیگر بانک‌ها، کاهش میزان استخدام در این بانک است.

متوسط حقوق و دستمزد کارمندان بانک تجارت در سال ۱۴۰۲ به ۱۴ میلیون تومان می‌رسد.

حقوق کارمندان در بانک کشاورزی

طبق آمارهای به‌دست آمده از میزان دریافتی کارمندان در بانک‌های دولتی، مشخص‌شده که کارمندان بانک کشاورزی میزان دریافتی بالاتری نسبت به برخی بانک‌ها دارند. بانک کشاورزی در سل ۱۴۰۲ در جایگاه دوم بانک‌هایی قرار گرفته که بیشترین میزان دستمزد را برای کارمندان خود در نظر گرفته است. این در حالی است که، بانک کشاورزی در بین سازمان‌های دولتی در جایگاه سیزدهم برای تخصیص بودجه قرار دارد.

متوسط حقوق و دستمزد کارمندان بانک کشاورزی در سال ۱۴۰۲ به بیش از ۱۶ میلیون تومان می‌رسد.

حقوق کارمندان در بانک صادرات

یکی از بانک‌های دولتی که شرایط سخت و پیچیده‌ای برای استخدام دارد، بانک صادرات است و همین موضوع اقدام برای آگهی استخدامی این بانک را با شک و تردید مواجه می‌کند. اما با این حال، بانک صادرات در میان بانک‌های دولتی، در جایگاه چهارم برای پرداخت حقوق و دستمزد بیشتر به کارمندان قرار دارد.

متوسط حقوق و دستمزد کارمندان بانک صادرات در سال ۱۴۰۲ به بیش از ۱۳ میلیون تومان می‌رسد.

حقوق کارمندان در بانک سپه

یکی از بانک‌های دولتی که در سال‌های اخیر با تغییرات بسیاری مواجه شده است و بارها ادغام با دیگر بانک‌ها را تجربه کرده، بانک سپه است. این ادغام‌ها باعث شده که میزان استخدام در بانک سپه بیشتر شود و نیروی انسانی بیشتری به استخدام این بانک دربیایند. اما بانک سپه در میان بانک‌های دولتی، در رده سوم بیشترین پرداختی به کارکنان قرار دارد.

شرکت‌های که این هفته استخدام دارند
۲۳ شرکت بزرگ و معتبر این هفته استخدام دارند. برای مشاهده آگهی‌های استخدامی و ارسال رزومه کلیک کنید.
متوسط حقوق و دستمزد کارمندان بانک سپه در سال ۱۴۰۲ به بیش از ۱۵ میلیون تومان می‌رسد.

حقوق کارمندان بانک‌های خصوصی

حقوق کارمند بانک خصوصی و دولتی

در بالا درباره میزان دریافتی کارمندان در بانک‌های دولتی گفتیم. انتظار این است که کارمندان بانک‌های خصوصی میزان حقوق و دستمزد بیشتری نسبت به کارمندان بانک‌های دولتی داشته باشند. این انتظار به‌جا است و بانک‌های خصوصی میزان حقوق بیشتری به کارمندان خود می‌دهند.

میزان پرداختی در بانک‌های خصوصی به میزان زیادی به سمت شغلی افراد بستگی دارد. اما از آنجایی که اطلاعاتی در مورد رقم دریافتی کارمندان بانک‌های خصوصی وجود ندارد، تنها می‌توانیم به بیشترین رقم پرداختی در میان بانک‌های خصوصی اشاره کنیم.

در میان بانک‌های خصوصی بیشترین حقوق دریافتی کارمندان به بانک پاسارگاد مربوط می‌شود. میانگین حقوق و دستمزد کارمندان این بانک حدود ۱۶ میلیون تومان است.

مزایای استخدام در بانک

مزایای بسیاری برای کار در بانک وجود دارد. اگر به مشاغل صنعت بانکداری علاقه دارید، اقدام برای استخدام بانک می‌تواند یک گزینه شغلی بسیار مفید برای شما باشد. در ادامه دلایلی را بیان خواهیم کرد که همگی آنها می‌توانند دلیل انتخاب بانک برای استخدام و کار باشند.

  • فرصت‌های شغلی متنوع: صنعت بانکداری یکی از صنایع بزرگ در ایران است. کار در بانک تنها به معنای قرار گرفتن پشت باجه نیست، بلکه می‌تواند به معنای کار در دفتر مرکزی و در زمینه بازاریابی، منابع انسانی یا در هر شغل دیگری باشد.
  • مسیر پیشرفت: از آنجایی که بانک‌ها در میان شرکت‌های بزرگ ایران به‌شمار می‌آیند، همیشه این شانس برای کارمندان بانک‌ها وجود دارد که با تلاش، جایگاه خود را ارتقا دهند.
  • فرصت‌های آموزشی: بانک‌ها به داشتن کارکنان آموزش‌دیده معروف هستند؛ بنابراین در هر نقشی در بانک‌ها، مهارت‌هایی که برای انجام کار نیاز دارید به شما آموزش داده می‌شود و اگر تصمیم به ادامه کار داشته باشید، از بسیاری از این مهارت‌ها می‌توانید در مشاغل دیگر نیز استفاده کنید.
  • مزایا و حقوق: حقوق و دستمزد در برخی بانک‌ها بسیار قابل توجه است و بانک‌های بزرگ اغلب مزایای اضافی و عالی مانند مراقبت‌های بهداشتی خصوصی و تخفیف برای خرید از برخی فروشگاه‌ها به کارمندان خود ارائه می‌دهند. علاوه بر این، کارمندان بانک اغلب می‌توانند پس از مدت معینی از بانک خود تسهیلاتی برای وام دریافت کنند.
  • پرستیژِ کاری: کار در بانک معمولا دارای یک پرستیژ بالایی است و امنیت شغلی بیشتری نسبت به سایر بخش‌ها مانند خرده فروشی یا مد دارد.

بیشتر بخوانید:‌چگونه کارمند بانک شویم؟

حقوق کارمند بانک خصوصی و دولتی

سخن پایانی

در این مقاله درباره میزان درآمد کارمندان در بانک‌های خصوصی و دولتی گفتیم و در کنار آن به مزایای کار در بانک‌ها نیز اشاره کردیم. این اطلاعات به شما کمک خواهند کرد تا مسیر شغلی خود را با بینش بهتری انتخاب کنید و اگر قصد استخدام در هر کدام از این بانک‌ها را دارید، قبل از هر چیز از میزان درآمد ماهیانه کارمندان آنها باخبر شوید. در صورتی که کارمند بانک هستید و رقمی بالاتر و پایین‌تر از این ارقام دریافت می‌کنید، خوشحال می‌شویم که دریافتی خود را با ما و در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

مطالب پیشنهادی
۱ دیدگاه
  1. علی می‌گوید

    رئیس حوزه بانک ملت کرمان ۱۲۰ به بالا

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.