وبلاگ ایران تلنت
آموزش راهکارهای استخدامی و مدیریت منابع انسانی

۱۰ نکته کلیدی درباره مصاحبه گروه شغلی گرافیک

طراحان گرافیک مسئول تولید محتوای بصری هستند که ارزش‌ها و آگاهی از برند یک شرکت را به مخاطبان مورد نظرشان منتقل می‌کند. آنها ممکن است به طور مستقل، به عنوان عضوی از تیم بازاریابی یک شرکت یا برای یک آژانس تبلیغاتی و گرافیکی که به چندین مشتری خدمات ارائه می‌دهد، کار کنند. اگر قصد دارید تا وارد مسیر شغلی برای طراح گرافیک شوید و امیدوارید به عنوان یک طراح گرافیک شغلی پیدا کنید، باید خود را برای مصاحبه آماده کنید تا بتوانید فرایند طراحی خود و نحوه کار با مشتریان را به طور موثر توضیح دهید.

در این مقاله، ۱۰ نکته کلیدی در مصاحبه با طراح گرافیک را بررسی می‌کنیم که می‌تواند به شما کمک کند به مدیر استخدام نشان دهید که یک فرد خوب برای تیم آنها هستید.

ابزار رایگان و آنلاین ساخت رزومه
همین حالا می‌توانید به صورت رایگان و آنلاین یک رزومه حرفه‌ای و دو زبانه بسازید و فایل آن را دریافت کنید.

مصاحبه با گرافیست چگونه است؟

مصاحبه شغلی گروه طراحی گرفیک چیزی فراتر از بحث و گفتگو در مورد حقوق طراح گرافیک در ایران است. مصاحبه با گرافیست به شما این امکان را می‌دهد که با پاسخ دادن به سوالات و بحث در مورد نقش، به مدیر استخدام یا دیگر مصاحبه‌کنندگان نشان دهید که شرایط لازم برای این موقعیت را دارید. مصاحبه فرصت شغلی برای گرافیست به این صورت است که روی موارد زیر بیشتر از هر موضوع دیگر تمرکز دارد:

 • برقراری ارتباط با مشتریان در مورد نیازهای طراحی آنها
 • طراحی نمونه‌هایی برای هویت برند
 • کار با مهندسان نرم‌افزار و تیم‌های UX برای طراحی وب‌سایت و برنامه‌ها
 • ساخت ما‌ک‌آپ برای کالاهای مهم
 • استفاده از طیف گسترده‌ای از نرم‌افزارهای طراحی و هنری
 • بازنگری مفاهیم بر اساس بازخورد مشتری
 • تأیید طراحی‌های چاپی و فیزیکی مطابق با مشخصات و هویت برند

نکات مصاحبه گروه شغلی گرافیک

نکات مصاحبه گروه شغلی گرافیک

در اینجا ۱۰ نکته برای مصاحبه با طراحان گرافیک آورده شده است که استفاده از این نکات به شما کمک می‌کند تا تأثیر خوبی بر مدیر استخدام بگذارید:

۱. اصطلاحات صنعت گرافیک را قبل از مصاحبه خود مرور کنید

زمانی که در مصاحبه مشغول بحث و گفتگو در مورد نمونه‌کارها و تجربه کاری خود هستید، مدیر استخدام ممکن است سؤالاتی در مورد جنبه‌هایی خاص از نمونه کارهای شما کند، بنابراین مرور عبارات کلیدی در مورد فونت‌ها، طرح‌بندی و رنگ‌ها می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. آنها همچنین ممکن است از شما در مورد تجربه شما در جنبه تجاری طراحی گرافیک، از جمله کار با هویت برند، علائم تجاری یا راهنمای سبک، سؤالاتی بپرسند. مرور اصطلاحات رایج طراحی گرافیک می‌تواند به شما کمک کند تا مکالمه سازنده‌ای با آنها داشته باشید و همچنین دانش خود را از این صنعت به رخ بکشانید.

۲. پاسخ دادن به سوالات متداول مصاحبه را از قبل تمرین کنید

آماده کردن پاسخ برای سوالات متداول در مصاحبه شغلی طراحی گرافیک می‌تواند به شما کمک کند به راحتی به این سوالات پاسخ دهید و به شما اعتماد به نفس می‌دهد، که می‌تواند به مدیر استخدام نشان دهد که شما برای آن موقعیت شغلی گزینه‌ای عالی هستید. در حالی که هر سازمان و مدیر استخدامی ممکن است الزامات خاص خود را برای استخدام گرافیست داشته باشد، اما بسیاری در مورد سبک کاری، تجربه حرفه‌ای گرافیست و اهداف شغلی سؤال می‌پرسند. در اینجا برخی از سوالات متداول مصاحبه شغلی طراحی گرافیک آورده شده است:

 • چه چیزی شما را به سمت حرفه گرافیک سوق داده است؟
 • آیا تا به حال شده در پروژه‌ای با مانعی روبه‌رو شوید و آن را حل کنید؟
 • از چه نرم افزاری برای پروژه‌های حرفه‌ای استفاده می‌کنید؟
 • ۵ سال دیگر خود را در حال کار در کجا می‌بینید؟

۳. پورتفولیوی خود را با تمرکز بر پروژه‌های بزرگ آماده کنید

نکات مصاحبه گروه شغلی گرافیک

در حالی که بسیاری از مدیران استخدام ممکن است درباره کل تجربه کاری شما سوال کنند، اما بسیاری از آنها بیشتر روی پروژه‌های بزرگ شما تمرکز دارند که در واقع، این پروژه‌ها می‌توانند آینه تمام قد از مسیر حرفه‌ای شما باشند. قبل از مصاحبه، پروژه‌های اصلی خود را مرور کنید و آنها را از اولین کارها تا طراحی نهایی لیست کنید. در این کار به این فکر کنید که چرا برای این پروژه خاص این طرح‌ها را زده‌اید و در طول این مسیر بر چه موانعی غلبه کردید. به این ترتیب، می‌توانید برای هر سؤالی که مدیر استخدام در مورد آن پروژه‌ها و فرآیند کارتان می‌پرسد، آماده باشید.

۴. درباره شرکت تحقیق کنید و سوالاتی را برای مصاحبه کنندگان آماده کنید

کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماموریت شرکت و مشتریان آنها می‌تواند به شما این امکان را بدهد که بر مهارت‌ها و توانایی‌های خاص خود تأکید کنید و به مدیر استخدام نشان دهید که برای نیازهای آنها مناسب هستید. همچنین می‌توانید در مورد آن شرکت تحقیق کنید و با کمک این تحقیقات سوالاتی را برای مطرح کردن در جلسه مصاحبه آماده کنید. پرسیدن این سوالات به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید برای این موقعیت شغلی مناسب هستید یا خیر. همچنین می‌تواند به مدیر استخدام نشان دهد که شما در مورد شرکت آنها و همچنین موقعیت شغلی کنجکاو هستید، که در واقع شانس شما برای استخدام را افزایش خواهد داد.

۵. چند نسخه پرینت شده از رزومه خود را بیاورید

مدیر استخدام ممکن است از قبل رزومه و نمونه کارهای شما را برای آماده کردن خود برای مصاحبه دیده باشد، اما آوردن چند نسخه چاپی رزومه و دادن آن به افراد حاضر در جلسه می‌تواند نشان دهنده توانایی شما در سازماندهی و همچنین آمادگی شما برای مصاحبه باشد. آوردن نسخه چاپی رزومه، همچنین به شما کمک می‌کند تا در زمان پرسش از سمت مدیران استخدام، آمادگی پاسخگویی و استناد به رزومه را داشته باشید. همچنین می‌توانید از آن برای نشان دادن پاسخ‌های خود به سؤالات با اشاره به جزئیات یا دستاوردهای شغلی استفاده کنید.

۶. نسخه‌های چاپی از نمونه کارهای اصلی خود را بیاورید

نکات مصاحبه گروه شغلی گرافیک

در حالی که می‌توانید تمام نمونه‌کارهای خود را به شکل پورتفولیوی آنلاین دربیاورید، اما برخی از نمونه‌های حرفه‌ای را به صورت چاپی نیز داشته باشید و آنها را با خود به مصاحبه بیاورید. داشتن نسخه‌های فیزیکی از کارها می‌تواند برای پاسخ دادن به سؤالات در مورد تکنیک و سبک شما مفید باشد، زیرا می‌توانید از آنها برای نشان دادن پاسخ‌های خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید نمونه‌ها را در اختیار مدیر استخدام قرار دهید تا هنگام تصمیم‌گیری، یک نمونه فیزیکی از کار داشته باشند.

شرکت‌های که این هفته استخدام دارند
۲۳ شرکت بزرگ و معتبر این هفته استخدام دارند. برای مشاهده آگهی‌های استخدامی و ارسال رزومه کلیک کنید.

۷. خلاقیت و حرفه‌ای بودن خود را از طریق لباس پوشیدن خود نشان دهید

گرافیست‌ها مهارت هنری خود را با بازاریابی حرفه‌ای ترکیب می‌کنند و طرح‌های خود را می‌زنند و در مصاحبه نیز، لباس مصاحبه آنها نیز می‌تواند ترکیبی از این دو مهارت باشد تا تأثیر خوبی بر مدیر استخدام بگذارند. به وب‌سایت شرکت یا شبکه‌های اجتماعی آنها نگاهی بیندازید تا نمونه‌هایی از لباس‌هایی که افراد در دفتر کار می‌پوشند بیابید و لباس مصاحبه خود را بر اساس آن انتخاب کنید. بسیاری از شرکت‌ها خصوصی شرکت‌های خصوصی الزام خاصی برای پوشش ندارند . شما می‌توانید از لباس خود برای نشان دادن شخصیت هنری خود استفاده کنید.

۸. از روش STAR برای پاسخ به سوالات مربوط به تجربیات قبلی استفاده کنید

نکات مصاحبه گروه شغلی گرافیک

هنگامی که به سؤالاتی در مورد تجربه کاری قبلی خود می‌رسید، استفاده از روش STAR به شما کمک می‌کند تا بهترین پاسخ‌ها را ارائه دهید. STAR مخفف موارد زیر است:

 • موقعیت: با توصیف موقعیت یا چالشی که با آن روبرو هستید شروع کنید.
 • وظیفه: نقش خود را در موقعیت مشخص کنید.
 • اقدام: اقدامی را که برای غلبه بر موقعیت انجام دادید بیان کنید.
 • نتیجه: نتایج عمل خود را به تفصیل شرح دهید.

روش مصاحبه STAR برای ارائه پاسخ‌های دقیق بسیار مفید است و همچنین می‌تواند مهارت شما در حل مسئله و تفکر انتقادی را نشان دهد.

۹. به صورت دقیق به صحبت‌های افراد مصاحبه کننده گوش دهید

هنگامی که مدیر استخدام از شما سوالی می‌پرسد، از مهارت خود در گوش دادن مانند تکان دادن سر، حفظ تماس چشمی و پرسیدن سوالات شفاف در صورت لزوم، استفاده کنید. مهارت گوش دادن می‌تواند به شما در درک سؤالاتی که مدیر استخدام از شما می‌پرسد کمک کند و به شما این امکان را می‌دهد پاسخ‌هایی کامل برای سوالات آماده کنید. استفاده از مهارت گوش دادن همچنین می‌تواند به مدیر استخدام نشان دهد که شما در برقراری ارتباط مهارت دارید، که این مهارت از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که هر فرد برای استخدام باید داشته باشد.

۱۰. با ایمیل یا یادداشت کتبی از مصاحبه‌کنندگان تشکر کنید

نکات مصاحبه گروه شغلی گرافیک

ارسال یک یادداشت تشکر، چه به صورت فیزیکی و چه از طریق ایمیل، می‌تواند به مدیر استخدام نشان دهد که شما مهارت لازم برای برقراری ارتباط و همچنین همدلی را دارید. اگر برای خود ایمیلی طراحی کرده‌اید، می‌توانید از آن برای ارسال یادداشت استفاده کنید تا همزمان هنر خود در طراحی را نیز به نمایش بگذارید. یادداشت تشکر می‌تواند شامل شماره تلفن و آدرس ایمیل نیز باشد، که به مدیر استخدام اجازه می‌دهد تا برای برنامه‌ریزی مراحل بعدی راحت‌تر با شما تماس بگیرد.

منبع indeed
مطالب پیشنهادی
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.