گزارش جامع جذب و استخدام ایران-مهر 1401

این گزارش نتیجه تحلیل داده‌ها و اعداد و ارقام به دست آمده از سایت ایران تلنت و ایران سلری است که توسط کارمندان، کارجویان و کارفرمایان یا خوداظهاری افراد ثبت شده‌اند.

در گزارش «جامع جذب و استخدام ایران» در چهار فصل از دریچه آمار و ارقام وضعیت بازار کار ایران را بررسی کرده‌ایم:

فصل اول: بازار جذب و استخدام ایران در سال 1400

در این فصل شرکت‌ها با بیشترین میزان استخدام را معرفی کرده‌ایم و نگاهی به پرتکرارترین عناوین شغلی داشته‌ایم. همچنین با تحلیل آماریِ آگهی‌های استخدام به مباحثی چون: «بیشترین میزان استخدام در صنایع مختلف»، «درصد استخدام شرکت‌ها»، «شرکت‌هایی که بیشترین تعداد رزومه را دریافت کردند» و ... پرداخته‌ایم.

فصل دوم: شرکت‌های برگزیده از نگاه کارکنان در 5 سال اخیر

در این فصل آمار بخش «معرفی شرکت‌ها/Review» سایت ایران تلنت را تحلیل کردیم. در این بخش از سایت کاربران می‌توانند تجربیات کاری خود را در شرکت‌ها به اشتراک بگذراند و به شرکت‌ها در شاخص‌های مختلف امتیاز دهند. بر همین اساس در این بخش شرکت‌های برگزیده از دید کارکنان سابق و فعلی شرکت‌ها معرفی شده‌اند.

فصل سوم: حقوق و دستمزد شاغلین

در سال گذشته 47 هزار نفر در خوداظهاری حقوق و دستمزد سایت ایران سلری مشارکت داشته‌اند و گزارش حقوق و دستمزد برای 42 گروه شغلی، در سه رده سازمانی و در استان‌های مختلف کشور تولید شده است. در این فصل حقوق و دستمزد شاغلین را به همراه عوامل تاثیرگذارنده بر آنها، بررسی کرده‌ایم.

فصل چهارم: تغییرات حقوق دریافتی افراد در 5 سال گذشته

در فصل آخر گزارش، نگاهی آماری به تغییرات حقوق و دستمزد افراد در یک بازه زمانی 5 ساله، داشته‌ایم. این بخش این موضوع را بررسی می‌کند که با توجه به نرخ تورم و دلار، افزایش حقوق در 5 سال گذشته، باعث افزایش قدرت خرید مردم شده است یا خیر؟

شرکت ایران تلنت با هدف انعکاس این داده‌ها و تحلیل آن‌ها، این گزارش را تنظیم کرده است و هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال خوداظهاری ذکر شده توسط افراد در این گزارش ندارد.

گزارشات اخیر
image

گزارش‌های جامع حقوق و دستمزد سال ۱۴۰۱

فروردین 28، 1402

image

تاثیر اتفاقات اخیر بر فضای کسب و کارها

آبان 17، 1401

image

گزارش جامع جذب و استخدام ایران-مهر 1401

آبان 10، 1401