skip to Main Content
چرا باید در تمام مصاحبه‌های شغلی حاضر شوید؟

چرا باید در تمام مصاحبه‌های شغلی حاضر شوید؟

آیا باید به همه مصاحبه‌های شغلی که دعوت می‌شوید بروید؟ آیا حضور در مصاحبه‌های شغلی برای مشاغلی که ایدئال ما نیستند گره از کار ما باز می‌کنند؟ ما در ایران تلنت به شما توصیه می‌کنیم حتی اگر به آن شغل علاقه‌ای هم ندارید، در مصاحبه کاری آن حاضر شوید. شاید باورتان نشود، اما همین حضور در مصاحبه شغلی می‌تواند آغازگر دوره‌ای جدید در زندگی شما باشد.

وقتی به دنبال کار می‌گردید طبیعی است که رزومه خود را به شرکت‌های مختلف بفرستید و امیدوار باشید بلکه یکی از آن‌ها شما را انتخاب کنند. اما زمانی که یکی از آن‌ شرکت‌هایی که به آن علاقه ندارید شما را به مصاحبه دعوت می‌کند و شما آن شرکت را دوست ندارید باید چه کار کنید؟ آیا باید به آن مصاحبه بروید؟ یا باید به آن جواب منفی بدهید؟

این اتفاق سناریویی رایج و تکراری است و شاید گاهی اوقات حس کنید حضور در برخی مصاحبه‌ها و صحبت کردن درباره موقعیت‌های شغلی که به آن‌ها علاقه‌ای ندارید، تلف کردن وقت شما و کارفرما باشد.

با این حال، واقعیت این است حتی اگر علاقه‌ای به استخدام شدن در آن شغل هم نداشته باشید دلایل بسیاری برای حضور در مصاحبه‌های شغلی وجود دارد. در این مقاله به شما خواهیم گفت چرا حضور در مصاحبه‌های شغلی (حتی برای مشاغلی که به آن علاقه ندارید) اهمیت دارد.

آخرین فرصت‌های شغلی در ایران تلنت

حضور در مصاحبه‌های شغلی متعدد تجربه شما را افزایش می‌دهد

حضور در مصاحبه‎های شغلی ممکن است استرس‌زا و ناراحت‌کننده باشد. بنابراین هرچه تجربه بیشتری به دست آورید، خواهید توانست اعتماد به نفس و تسلط بیشتری بر خودتان داشته باشید. با این حساب به متقاضیان توصیه می‌شود قبل از رفتن به مصاحبه‌های سرنوشت‌ساز، با حضور در جلسات مصاحبه شرکت‌های کوچک آزمون و خطا کنند، نقاط ضعف خود را یادداشت کنند و در نهایت، اعتماد به نفس را بالا ببرند.

بنابراین اگر برای مصاحبه به شرکت خاصی دعوت شدید و احساس کردید از کار کردن در آنجا لذت نخواهید برد، بهترین فرصت است تا این مصاحبه را به عنوان یک آزمایش و آزمونی برای مصاحبه‌های جدی‌تر در آینده ببینید. به شما توصیه می‌کنیم برای کسب تجربه هم که شده در تمام مصاحبه‌های شغلی حاضر شوید.

حضور در مصاحبه‌های شغلی متعدد، شبکه ارتباطی شما را گسترش می‌دهد

اگر از جمله افرادی هستید که به راحتی سر صحبت را با دیگران باز می‌کنید، حضور در مصاحبه‌های شغلی و صحبت کردن با افراد جدید می‌تواند به شما کمک کند که در بلند مدت از این ارتباطات استفاده کنید.

بنابراین هر مصاحبه شغلی، شانسی برای ملاقات با افراد جدید و ایجاد ارتباطات مستحکم است و می‌تواند فرصت‌های شغلی پیش‌بینی نشده‌ای را برای شما ایجاد کند. پس توصیه می‌شود برای ایجاد ارتباطات جدید هم که شده در تمام مصاحبه‌های شغلی حاضر شوید.

شاید حضور شما در جلسه مصاحبه، باعث شود که از این شغل خوشتان بیاید

شاید تصور کنید موقعیت شغلی که برای آن درخواست فرستاده‌اید، چندان باب میل‌تان نیست. اما واقعیت همیشه آن چیزی نیست که شما درباره آن فکر کرده‌اید. باید گفت بدون حضور در یک سازمان و تنها با یک بررسی اجمالی نمی‌توان به واقعیت یک سازمان پی برد و عیار آن را مشخص کرد.

با حضور در مصاحبه‌های شغلی مختلف، نسبت به فرهنگ سازمانی شرکت و وظایف شغلی آن موقعیت کاری آشنا شده و اطلاعات جامعی کسب کنید و سپس، در خصوص علاقه خود نسبت به آن شغل تصمیم قطعی بگیرید. شغلی که به نظرتان کسالت‌بار است، شاید با اندکی دقت و مشاهده بیشتر به شغلی خلاقانه و چالش‌برانگیز تبدیل شود.

شاید پس از گذشت مدت زمانی، موقعیت شغلی مورد علاقه‌تان در دسترس شما قرار گیرد

وقتی در مصاحبه شغلی حاضر می‌شوید و می‌دانید که این موقعیت شغلی را دوست ندارید، این شانس وجود دارد که با تحت تاثیر قرار دادن مصاحبه‌کننده، کارفرما پس از مدتی با شما تماس بگیرند و از شما برای مذاکره درباره موقعیت شغلی دیگری دعوت کنند. پس تلاش کنید با رفتار حرفه‌ای، کارفرما را تحت تاثیر قرار داده و شانس استخدام در موقعیت‌های شغلی دیگر را از خود نگیرید.

برای جمع‌بندی باید گفت تا جایی که می‌توانید، سعی کنید در مصاحبه‌های شغلی حاضر شوید. اما باز هم اگر شرکت و موقعیت شغلی را آزاردهنده یا نا امید‌کننده می‌دانید در کمال ادب از حضور در جلسه مصاحبه انصراف دهید.

اگرچه در ذهن داشته باشید که اختصاص چند ساعت برای مصاحبه ضرری به شما نخواهد رساند، تازه ممکن است یک شغل بسیار مناسب هم پیدا کنید!
ما در ایران تلنت امیدواریم بتوانید شغلی مناسب و هماهنگ با خواسته‌تان پیدا کنید.

40+

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Back To Top
جستجو