skip to Main Content
بهترین سوالاتی که در انتهای مصاحبه می توانید از کارفرما بپرسید

بهترین سوالاتی که در انتهای مصاحبه می توانید از کارفرما بپرسید

این موقعیت برای همه ما آشنا است: در انتهای مصاحبه کاری هستیم و بعد از یک ساعت سر و کله زدن با کارفرمای احتمالی و از جان مایه گذاشتن برای دستیابی به آن شغل، مصاحبه‌کننده از ما می‌خواهد که اگر سوالی داریم از او بپرسیم.

مشخص است که این بخش بیشتر حالتی فرمایشی دارد و بیشتر برای پایان مودبانه مصاحبه طراحی شده است تا کارفرما مجبور نباشد شما را بیرون بیندازد. با این حال، شما می‌توانید از این بخش هم به نفع خودتان استفاده کنید. به آن به چشم فرصتی نگاه کنید که در آن می‌توانید یک بار دیگر توانایی‌ها و ویژگی‌های خاص خود را به رخ مصاحبه کننده بکشید.

بخش انتهای مصاحبه، بخشی است که در آن می‌توانید ارزش مصاحبه‌ای که با شما شده را برای کارفرما بالا ببرید. از آنجایی که اکثر رقبای شغلی شما، بعد از یک مصاحبه طولانی از این بخش به سرعت و با خستگی عبور می‌کنند و برای آن برنامه‌ای ندارند، شما می‌توانید با برنامه‌ریزی این بخش را به یک مزیت نسبی برای خود تبدیل کنید.

در اینجا ما برای شما سوالی طرح می‌کنیم که بتوانید با پرسیدن آن تاثیر مثبتی بر روی مصاحبه‌کننده بگذارید:

 برایم جالب است بدانم تا به حال بهترین پیشرفت یا پروژه موفقی که در این شرکت داشته‌اید چه بوده است؟

این سوال ساده، که به طرز هوشمندانه‌ای طراحی شده تا صرفاً بر اساس حس کنجکاوی شما به نظر برسد، می‌تواند به شما دید واضحی از ارزش‌های مصاحبه‌کننده بدهد. همچنین با این سوال می‌توانید درک واضحی از این مساله داشته باشید که این شرکت چقدر برای شما جا دارد و در این موقعیت شغلی تا چه حد اجازه رشد خواهید داشت. از طرف دیگر، وقتی از کارفرمایتان می‌خواهید بهترین لحظه کاری خودش را برایتان تعریف کند ناخودآگاه او را خوشحال کرده‌اید و این حس خوب در ذهن او با حضور شما همنشین می‌شود.

علاوه بر یک حس خوب، پاسخ این سوال برای شما یک دورنما از ارزش‌هایی که در آن شرکت بین همکاران‌تان وجود دارد و فرهنگ سازمانی آن شرکت ترسیم می‌کند. اگر مصاحبه کننده نتواند به این سوال به سادگی پاسخ دهد، این خود می‌تواند برای شما یک نکته منفی در بررسی پیشنهاد شغلی آن شرکت قلمداد شود.

۱+

مطالب مشابه

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top