گزارش حقوق ۹۹ ایران سلری: حقوق و دستمزد در سال ۹۹ چه تغییراتی داشت؟

حقوق و دستمزد افراد در موقعیت‌های شغلی مختلف و در شرکت‌های مختلف می‌تواند زمین تا آسمان با هم تفاوت داشته باشد و این تفاوت به موارد و فاکتورهای مختلف بستگی دارد. در گذشته تنها عوامل تأثیرگذار بر روی حقوق میزان تحصیلات و سابقه کار بودند. اما در حال حاضر اوضاع فرق کرده است و فاکتورهای مختلفی روی حقوق افراد تأثیر می‌گذارند.

دسترسی به اطلاعات بازار کار در مورد حقوق و دستمزد می‌تواند به شما به عنوان کارجو و همچنین به کارفرمایان کمک کند تا به درک درستی از میزان دریافتی‌ها و پرداختی‌ها برسید. در واقع شفاف سازی در مورد تغییرات حقوق و دستمزد سالانه است که می‌تواند مسیر افراد برای مصاحبه شغلی در مورد حقوق درخواستی را مشخص کند و ایران سلری با توجه به این موضوع، اقدام به ارائه هر ساله گزارش حقوق و دستمزد کرده است تا بتواند دغدغه شما در مورد حقوق مناسب‌تان را برطرف کند.

در ادامه بیان خواهیم کرد که در بازار کار در سال گذشته در مورد دریافتی افراد چه گذشته است. این بررسی طبق اطلاعات به دست آمده از گزارش حقوق و دستمزد ایران سلری خواهد بود.

تاثیر رده سازمانی بر حقوق افراد

همه این را می‌دانیم که حقوق و دستمزد ارتباط مستقیمی با رده سازمانی و سمت افراد در شرکت‌ها دارد. نحوه پرداخت حقوق در شرکت‌ها سازمان‌ها معمولا دارای یک هرم مشخصی است که افرادی که بالای هرم قرار دارند، دارای سمت‌های مدیریتی هستند و نسبت به کارشناسانی که در پایین هرم هستند حقوق و دستمزد بیشتری دارند.

پرداختی افراد در سمت‌های مختلف شغلی، هر سال تغییر می‌کند و بسیاری هستند که دوست دارند بدانند این میزان در سال جدید چقدر است و سالی که پشت سر گذاشتیم چه میزان تغییر داشته‌اند.

در مورد رده سازمانی،‌ همه می‌دانیم که عامل بسیار مهمی در حقوق است و هر شرکتی با توجه به رتبه بندی افراد از نظر سمت شغلی و همچنین میزان وظایف افراد، حقوق پرداخت می‌کند.

تغییرات حقوق و دستمزد در سال 99

طبق اطلاعات گزارش حقوق ایران سلری در سال ۹۹، در تهران به طور متوسط میانگین پرداختی برای کارشناسان ۴.۷ میلیون تومان، برای مدیران میانی ۷ میلیون تومان و برای مدیران ارشد ۱۱.۱ میلیون تومان است. رده سازمانی در تمام کشورها با اختلاف پرداختی همراه است و در مواردی میزان تحصیلات، مهارت‌ها، سابقه کار و موارد دیگر می‌تواند میزان دریافتی افراد در سمت‌های شغلی را نیز تغییر دهد.

تغییرات حقوق و دستمزد در سال 99

طبق اطلاعات گزارش حقوق و دستمزد ایران سلری برای سال ۹۹، کارشناسان با ۳۴% نسبت به سال قبل یعنی سال ۹۸ بیشتر حقوق دریافت کردند و در نمودار بالا مشخص شده است که مدیران ارشد ۲۸% افزایش و همچنین مدیران میانی ۲۷% درصد افزایش حقوق داشتند. اما از دیگر موارد مهم در افزایش و کاهش حقوق افراد، میزان تحصیلات است که این مورد نیز در شرکت‌های خصوصی و دولتی می‌تواند متفاوت است.

تفاوت دریافتی افراد داری مدرک فوق لیسانس نسبت به لیسانس در شرکت‌های دولتی و خصوصی

از زمان قدیم میزان تحصیلات و مدرک تحصیلی ارتباط مستقیمی با میزان دریافتی افراد داشته است. البته گفته می‌شود که این مورد در شرکت‌های خصوصی به اندازه شرکت‌های دولتی نیست،‌ اما به صورت کلی باید مدرک تحصیلی را عامل مهمی در تعریف حقوق افراد دانست.

تغییرات حقوق و دستمزد در سال 99

با توجه به اعداد و ارقام به دست آمده از وب‌سایت ایران سلری، مرجع حقوق و دستمزد ایران و با توجه به نمودار بالا در گزارش حقوق، در سال ۱۳۹۹ در تهران تفاوت دریافتی افراد داری مدرک فوق لیسانس نسبت به لیسانس در شرکت‌های دولتی تهران در رده مدیر میانی ۸ درصد بیشتر بوده است و این در حالی است که این درصد برای سمت شغلی کارشناس ۷ درصد بوده است.

تغییرات حقوق و دستمزد در سال 99

با مقایسه نمودار قبل با نمودار بالا می‌توان نتیجه گرفت که در حال حاضر میزان تحصیلات در شرکت‌های خصوصی نیز مانند شرکت‌های دولتی باعث افزایش حقوق شده است و درصد این افزایش به شرکت‌های دولتی بسیار نزدیک است. اما با ریز شدن در این گزارش به این نتیجه رسیدیم که تفاوت دریافتی افراد با مدرک تحصیلی متفاوت در برخی مشاغل بسیار کمتر است. طبق گزارش حقوق ایران سلری این فاکتور در برنامه نویسان بسیار کمتر است.

با توجه به اعداد و ارقام به دست آمده از وب‌سایت ایران سلری، میانگین حقوق برنامه نویسان با توجه به مدرک تحصیلی آنها تفاوت زیادی ندارد و همان‌طور که در نمودارهای زیر مشاهده می‌کنید، میزان دریافتی برنامه نویسان با مدرک دیپلم و کارشناسی ارشد چیزی در حدود ۱ میلیون تومان تفاوت دارد و خب این رقم نسبت به تغییر مدرک بسیار کم است.

تفاوت حقوق برنامه نویسان با توجه به مدرک تحصیلی

نمودار بالا نشان دهنده میزان دریافتی برنامه نویسان با مدرک دیپلم است که در این نمودار مشخص شده است که میانگین حقوق آنها ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است که این رقم برای افرادی با مدرک کارشناسی ارشد (نمودار زیر)، ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شده است.

تفاوت حقوق برنامه نویسان با توجه به مدرک تحصیلی

این در حالی است که طبق گزارش حقوق ۹۹ ایران سلری، میانگین حقوق برنامه نویسان با توجه به تجربه و سابقه کار تفاوت بسیار زیادی دارد و در جایی حتی ممکن است اختلاف، به ۴ میلیون هم برسد.

به همین خاطر نمی‌توان عامل سطح مدرک تحصیلی را به عنوان عاملی مهم برای تمام مشاغل برای افزایش و کاهش حقوق دانست و در برخی مشاغل بیشتر تمرکز بر روی سابقه کار و تجربه قرار دارد.

صحبت از سابقه کار کردیم، در ادامه درباره تأثیر این موضوع بر روی دریافتی‌های سال ۹۹ خواهیم گفت و به اطلاعات به دست آمده از گزارش حقوق و دستمزد ایران سلری استناد خواهیم کرد.

میانگین دریافتی افراد بر حسب سابقه کار برای سطوح مختلف در تهران

افزایش حقوق با افزایش سابقه کار و تجربه رابطه مستقیم دارند و افراد می‌توانند با کسب تجربه بیشتر، انتظار دریافت حقوق بیشتری داشته باشند. (البته این می‌تواند در مورد همه صدق نکند). به این ترتیب که افراد با سابقه کار ۰ تا ۳ سال نباید انتظار دریافت حقوقی را داشته باشند که فردی با سابقه کار ۷ تا ۱۰ سال دارد.

تغییرات حقوق و دستمزد در سال 99

اطلاعات به دست آمده از گزارش حقوق دستمزد ایران سلری نشان می‌دهد که افراد در کلیه سطوح سازمانی، بیشترین رشد حقوق خود را در ۱۵ سال اول کاری خود تجربه می‌کنند و پس از آن با اضافه شدن تجربه کاری در هر سطح، حقوقشان در نهایت ۱۰ الی ۲۰% رشد خواهد داشت.

در مورد مدیر میانی با سابقه کاری ۰ تا ۳ سال و بالای ۱۵ سال، اختلاف دریافتی تقریبا ۵ میلیون تومان است و خب می‌توان نتیجه گرفت که سابقه کاری و از آن مهم‌تر تجربه حرف اول را در دریافتی افراد در هر رده سازمان می‌زند. در مورد سمت شغلی کارشناس نیز این تفاوت رقم با این سابقه کاری به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود. البته در مورد سمت شغلی کارشناس نسبت به دیگر موارد مانند مدیر ارشد این تفاوت دریافتی خیلی به چشم نمی‌آید، که البته باید عوامل دیگر را در این تفاوت دریافتی سهیم بدانیم. عواملی مانند تحصیلات، توانایی‌ها و مهارت‌ها، تسلط بر زبان انگلیسی، نوع شرکت و موارد بسیار دیگر.

میزان دریافتی مدیران ارشد با توجه به افزایش سابقه کار بسیار زیاد است و همان‌طور که مشاهده می‌کنید، مدیران ارشد با سابقه کاری ۰ تا ۳ سال و بالای ۱۵ سال، اختلاف دریافتی ۱۰ میلیون تومانی دارند و در این نمودار بیشترین افزایش حقوق نسبت به افزایش سابقه کار را دارند.

تفاوت میانگین دریافتی در سطوح مختلف در سایر استان‌ها نسبت به تهران

تهران به عنوان پایتخت ایران، میزبان شرکت‌های بزرگ و کوچک بسیاری است و به این ترتیب می‌توان انتظار داشت که میزان دریافتی افراد در این شهر نسبت به شهرهای دیگر بیشتر باشد. البته هزینه زندگی در این کلان شهر نسبت به دیگر شهرها نیز بر تعیین میزان حقوق افراد بسیار اثر دارد.

تغییرات حقوق و دستمزد در سال 99

طبق اطلاعات به دست آمده از گزارش حقوق و دستمزد ایران سلری در سال ۹۹، میزان دریافتی در سایر استان‌ها به طور متوسط ۱۸% کمتر از تهران است. همان‌طور که در نمودار مشخص است تفاوت در سطوح مختلف بسیار چشم گیر است و در سمت مدیر ارشد ۲۲% کمتر، در سمت مدیر میانی ۱۸% کمتر و در سطح کارشناس ۱۴% درصد پایین از تهران حقوق دریافت می‌کنند.

حتی در مورد شرکت‌های بزرگ و کوچک نیز این تفاوت دریافتی مشاهده می‌شود. با توجه به اعداد و ارقام به دست آمده از وب‌سایت ایران سلری، تفاوت دریافتی افراد در شرکت‌های بزرگ نسبت به شرکت‌های کوچک حداقل ۲۰ درصد در رده سازمانی مدیر میانی و کارشناس و همچنین ۳۳ درصد برای سمت مدیر ارشد افزایش داشته است.

آن چیزی که بیشتر از هر چیز در این گزارش مشهود است، این است که میزان دریافتی افراد در رده سازمانی مدیر ارشد در شرکت‌های بزرگ بسیار بیشتر از شرکت‌ها کوچک است و شاید به همین خاطر است که مدیران بیشتر تمایل به کار در شرکت‌های بزرگ دارند. دلیل این تفاوت حقوق می‌تواند به بودجه شرکت‌ها ربط داشته باشد و حتی یکی دیگر از دلایل می‌تواند این باشد که در شرکت‌های بزرگ معمولا کارایی افراد بسیار بیشتر است و به این ترتیب کارها سریع‌تر انجام می‌شود. هر چه تعداد افراد در شرکتی بیشتر باشد، وظایف تقسیم می‌شود و به همین خاطر حقوق افراد نیز با توجه به سرعت گرفتن کارها بیشتر از شرکت‌های کوچک است.

در این گزارش همچنین درباره صنایعی که نسبت بزرگی و کوچکی آنها در دریافتی افراد بیشتر تأثیر داشته است نیز اطلاعاتی وجود دارد.

تغییرات حقوق و دستمزد در سال 99

با توجه به نمودار بالا به طور کلی بیشترین تفاوت دریافتی در میان صنایع مختلف در سال ۱۳۹۹ و در شرکت‌های بزرگ نسبت به شرکت‌های کوچک، در شرکت‌هایی با حوزه فعالیت پیمانکاری با ۳۲%، شرکت‌های کسب و کارهای آنلاین یا تجارت الکترونیک ۳۰% می‌باشد. حیطه کسب و کارهای آنلاین و شرکت‌های فعال در این حوزه را به عنوان شرکت‌هایی در نظر گرفت که بیشترین تغییر را در پرداختی افراد داشتند و خب این می‌تواند به شما کمک کند تا در مورد انتخاب حیطه کاری بیشتر فکر کنید.

اما بحث برانگیزترین مواردی که همیشه در بازار کار مطرح می‌شود، بحث دریافتی خانم‌ها نسبت به آقایان و تفاوت میزان حقوق این دو جنسیت است. در سال ۹۹ این مورد آیا تغییری داشته است؟

تفاوت دریافتی آقایان نسبت به خانم ها در سطوح مختلف در تهران

بحث درباره میزان دریافتی آقایان و خانم‌ها و تفاوت بین آنها، یکی از همیشگی‌ترین بحث‌های بازار کار است که در واقع به آن شکاف جنسیتی در پرداخت حقوق نیز گفته می‌شود. شکاف جنسیتی در پرداخت حقوق، به تفاوت درآمد زنان و مردان اشاره دارد. زنان به طور مداوم کمتر از مردان درآمد دارند و این شکاف جنسیتی در بیشتر کشورهای دنیا مشهود است.

تغییرات حقوق و دستمزد در سال 99

با توجه به اعداد و ارقام به دست آمده از وب‌سایت ایران سلری، به طور کل دریافتی آقایان از خانم‌ها بیشتر است. این تفاوت برای سطوح غیرمدیریتی حدود ۱۲% و در میان مدیران میانی به ۲۷% و برای سطوح مدیران ارشد به ۳۷% می‌رسد.

اگر بخواهیم به مهم‌ترین عوامل اثرگذار بر روی شکاف جنسیتی در مورد پرداخت حقوق اشاره کنیم، باید بگوییم که میزان اشتغال خانم‌ها در انواع سمت‌ها بسیار کمتر از آقایان است. از دیگر عوامل اثرگذار در شکاف جنسیتی به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

  • تفاوت در صنایع یا مشاغل مختلف
  • تفاوت در میزان سابقه کاری و تجربه
  • تفاوت در ساعات کار

تغییرات حقوق و دستمزد در سال 99

در مورد میزان اشتغال خانم‌ها نسبت به آقایان که یکی از دلایل شکاف جنسیتی در شرکت‌ها می‌شود، نمودار بالا از گزارش حقوق و دستمزد کاملا نشان دهنده این مورد است.

تغییرات حقوق و دستمزد در سال 99

در این گزارش مشخص شده است که خانم‌ها نسب به آقایان در سطوح مختلف شغلی نیز کمترین سهم از بازار را دارند و خب شاید این یکی از اصلی‌ترین دلایل به وجود آمدن شکاف جنسیتی در مورد حقوق و دستمزد باشد. همان‌طور که در نمودار بالا مشخص شده است، این تفاوت در سطوح مدیریتی بسیار بیشتر است.

تفاوت دریافتی افراد مسلط به زبان انگلیسی نسبت به افراد با تسلط کم در تهران

هر چه افراد توانایی‌ها و مهارت‌های بیشتری برای ارائه داشته باشند، می‌توانند انتظار دریافت حقوق بیشتری داشته باشند. زبان انگلیسی یکی از مهارت‌های مهم در بازار کار امروز است که در میزان حقوق و دستمزد اثر بسیار زیادی دارد.

تغییرات حقوق و دستمزد در سال 99

همان‌طور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید در هر سه سطح مشخص شده، دریافتی افراد با تسلط بر زبان انگلیسی از افراد با تسلط کم بیشتر است و این مورد برای افراد رده بالایی و مدیران در واقع بیشتر است، چرا که تسلط به زبان انگلیسی برای این افراد بسیار بیشتر نیاز است.

مسلما دوست دارید تا بدانید که این میزان برای سال ۱۴۰۰ چقدر تفاوت دارد و اینکه چگونه می‌توانید به اطلاعات حقوق ۱۴۰۰ دسترسی داشته باشید و آن را با این نمودارها و دریافتی افراد در سمت‌ شغلی مدیر میانی در سال ۹۹ مقایسه کنید.

تخمین حقوق و دستمزد سال ۱۴۰۰

اطلاع از میزان دریافتی افراد در بازار کار و مقایسه حقوق خود با دیگر افراد می‌تواند دید خوبی به کارجویان برای مذاکره در مصاحبه شغلی بدهد. همچنین کارفرمایان نیز می‌توانند به سرنخ‌های جالبی در مورد پرداختی‌های بازار برسند. هدف اصلی ایران سلری شفاف سازی در مورد حقوق و دستمزد در ایران است و در گزارش حقوق و دستمزد خود با کمک شما و هر سال، این شفاف سازی را انجام می‌دهد.

ایران سلری با گردآوری اطلاعات حقوق دستمزد بیش از ۹۰ هزار نفر در سال ۹۹، این امکان را به شما می­‌دهد تا حقوق افراد مشابه خود را مشاهده نموده و حقوق و دستمزد خود را نیز بر اساس سابقه کار خود تخمین بزنید و بر اساس این مقایسه، مبنایی برای مذاکره حقوق و دستمزد سال ۱۴۰۰ با کارفرمایان به دست آورید. البته شما به عنوان فردی از بازار کار می‌توانید در تکمیل این گزارش به ایران سلری کمک کنید و ایران سلری نیز به محض آماده شدن این گزارش آن را برای شما ارسال خواهد کرد.

ایران سلری با داشتن اطلاعات ۲۶۰ هزار نفر از افراد شاغل توانسته است جامع‌ترین گزارش را در مورد حقوق و دستمزد جمع آوری کند، که اطلاعات موجود در این گزارش‌ها در مورد مشاغل مختلف و در سال‌های مختلف است.

سخن پایانی

تغییرات حقوق و دستمزد در سال ۹۹ می‌تواند شما را در مورد تصمیم گیری حقوق مناسب‌تان در سال ۱۴۰۰ مطمئن کند. شما با مراجعه به وب‌سایت ایران سلری و مشاهده گزارش حقوق می‌توانید به اطلاعات ارزشمند دیگری در مورد حقوق دست پیدا کنید.

همچنین، می‌توانید شما تیز در تکمیل این گزارش در سال‌های آینده با ایران سلری همکاری کنید. مطمئنا حضور و مشارکت شما در این بررسی می‌تواند دید بازی به افراد کارجو دهد و آنها را در مورد آینده شغلی کمک کند.

منبع iransalary
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.