skip to Main Content
دومین دوره کنفرانس ملی ساخت ایران با حمایت ایران تلنت برگزار شد

دومین دوره کنفرانس ملی ساخت ایران با حمایت ایران تلنت برگزار شد

دومین دوره کنفرانس ملی ساخت ایران با حضور رئیس شورای شهر تهران و مقام‌های بلند پایه اقتصادی جهت تقویت تولید داخلی و کالای ایرانی در تاریخ 31 تیر ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.

طی این همایش که محور اصلی آن بر حمایت از تولید داخلی و بررسی راهکارهای مدیریت شرایط فعلی اقتصادی کشور متمرکز بود، مدیران ارشد بسیاری از واحد‌های بزرگ صنعتی و تولیدی کشور و همچنین فعالان، کارشناسان و صاحب‌نظران این عرصه حضور داشتند تا ضمن ارائه پیشنهادات خود، راهکارهای برون رفت از شرایط رکود را مطرح کنند.

دومین دوره کنفرانس ملی ساخت ایران با حمایت ایران تلنت برگزار شد

نمایی از دومین کنفرانس ملی ساخت ایران

در پنل اول این همایش که به همت موسسه آموزش و پژوهش اتاق بازرگانی برگزار شد، سخنرانان ضمن تحلیل شرایط ایجاد شده بواسطه تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، بر ضرورت بهره بردن از این فرصت برای افزایش کیفیت تولید و همچنین ارتقای فرهنگ کالای ایرانی تاکید کردند.

آسیه حاتمی، مدیر عامل و موسس شرکت ایران تلنت، به عنوان یکی از سخنرانان پنل نخست این همایش ضمن تاکید بر شعار “استخدام هوشمند، راهکار پایداری در دوران رکود” به اهمیت لزوم اهتمام بیش از پیش کارفرمایان بر مدیریت منابع انسانی خود به عنوان سرمایه‌های اصلی مجموعه‌شان اشاره کرد و ترسیم چشم‌اندازی روشن و علمی برای دوران بعد از رکورد، تنها راه بقا در شرایط کنونی دانست.

نمایی از کنفرانس ملی ساخت ایران

سخنرانی خانم آسیه حاتمی در کنفرانس ملی ساخت ایران

دومین کنفرانس ملی ساخت ایران در بخش دوم خود، میزبان 3 سخنران بود: محسن هاشمی – رئیس شورای شهر تهران، دکتر مجید قاسمی- مدیرعامل بانک پاسارگاد و و دکتر حمید رضا فولادگر- نماینده مجلس شورای اسلامی ایران و رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی.

بهترین ها را از ایران تلنت استخدام کنید

در ادامه محسن هاشمی، رئیس شواری شهر تهران، با اشاره به شرایط ویژه حاکم بر اقتصاد فعلی کشور، به بررسی ظرفیت‌های موجود برای اتکای هر چه بیشتر به تولیدات داخلی و بومی‌سازی صنایع پرداخت و حمایت همه جانبه‌ی دولت برای توسعه بنگاه‌های اقتصادی را خواستار شد.

دومین دوره کنفرانس ملی ساخت ایران با حمایت ایران تلنت برگزار شد

سخنرانی محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، در کنفرانس ساخت ایران

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه تصریح کرد: “برای مدیریت بحران موجود، راهی جز حمایت از بخش خصوصی و تولیدکنندگان و صاحبان صنایع داخلی نداریم و ظرفیت‌های کشور به اندازه‌ای است که می‌توان با تدوین برنامه‌ای مدون، کارشناسی و اجرایی تهدید موجود را به فرصت تبدیل کنیم”.

دکتر قاسمی نیز در سخنان خود ضمن تاکید بر اهمیت توجه به تکنولوژی در امر توسعه خاطر نشان کرد: “نوسازی تکنولوژی، یکی از ضرورت‌های دست‌یابی به توسعه نقشۀ راه برای دوران پسا رکود خواهد بود”.

دومین دوره کنفرانس ملی ساخت ایران با حمایت ایران تلنت برگزار شد

سخنرانی دکتر قاسمی در کنفرانس ملی ساخت ایران

رئیس اسبق بانک مرکزی ایران با اشاره به دانشگاه‌های نسل سوم به عنوان یکی از زیرساخت‌های اساسی برای دست‌یابی به توسعۀ پایدار اضافه کرد: “نابسامانی و ناپایداری بازار ارز در کشور عملاً نوسازی تکنولوژی را بسیار دشوار کرده ‌است. وی از دولت خواست با تثبیت بازار ارز مسیر را برای این مهم هموار سازد”.

دکتر فولادگر نیز در سخنان خود با ابراز امیدواری درخصوص عبور سلامت اقتصاد و تولید کشور از گردنۀ تحریم و رکود توضیح داد: “اجرای کامل اصل 44 ، انحصار زدایی و مبارزه جدی با واردات در شرایط فعلی، 3 اولویت اصلی برای تمامی مسئولین است”.

دومین دوره کنفرانس ملی ساخت ایران با حمایت ایران تلنت برگزار شد

سخنرانی دکتر فولادگر در کنفرانس ملی ساخت ایران

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد: “واردات اگر غیرقانونی باشد که قاچاق است و تکلیف آن مشخص. اگر قانونی هم باشد در شرایط فعلی با هدف حمایت از تولید داخلی باید قوانین و نظارتی بسیار سخت‌گیرانه بر آن اعمال شود”.

در پایان کنفرانس، از تعدادی از مدیران، کارآفرینان و صاحبان صنایع کشور در بخش خصوصی از جمله شرکت ایران تلنت با اهداء لوح تقدیر به عمل آمد.

21+

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Back To Top
جستجو