skip to Main Content
IranSalary، اولین وب‌سایت حقوق و دستمزد ایران راه‌اندازی شد

IranSalary، اولین وب‌سایت حقوق و دستمزد ایران راه‌اندازی شد

میزان حقوق و دستمزد یعنی خرید خدمت و دانش و تجربه افراد و پرداخت به ازای کارکرد، همواره از مسائل چالش‌برانگیز سازمان‌ها و افراد بوده است و از مسائلی است که شفافیت زیادی در این زمینه وجود ندارد.

حداقل میزان دستمزد هرساله توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام می‌شود. اما به‌جز برای افراد تازه‌کار و یا کارمندان دولتی که روند رشد حقوق آنها بر اساس این نرخ است، میزان پرداخت در بخش خصوصی قصه متفاوتی دارد.

برخی از دلایل عدم شفافیت از سوی کارفرمایان می‌تواند مواردی چون پرداخت مالیات و حق بیمه کمتر، عدم ایجاد رقابت و نارضایتی میان کارکنان، عدم انتشار اطلاعات مالی و موارد مشابه باشد.

اما در بین کارکنان عدم شفافیت به‌صورت زیاد گویی و کم‌گویی در خصوص حقوق و دستمزد آنهاست. زیاده‌گویی در مورد میزان دستمزد دریافتی به عواملی مانند ایجاد پایگاه اجتماعی و جلب احترام (که البته بخشی از این احترام و پایگاه کاذب است)، ایجاد دیسیپلین کاری برای خود، ایجاد رقابت برای دریافت‌های بعدی، و مانند آن بستگی دارد.

و در مورد کم‌گویی نیز عللی مانند عدم تمایل به ایجاد جذابیت و تبلیغ برای شغل، جایگاه و یا سازمان محل کار فعلی خود، شانه خالی کردن از زیر بار پرداخت برخی هزینه‌ها و امثالهم وجود دارد.

درنتیجه هنگام جابجایی و یا استخدام، هم کارجو و هم کارفرما با این سؤال دست به گریبان‌اند که افراد با توانایی و تجربه مشابه ، و در سازمان مشابه چقدر دریافت می‌کنند و آیا پرداخت و دریافت‌های سازمان ایشان منطقی و یا کمتر و یا بیشتر از میانگین است.

بر بستر این خلاء بزرگ و با تکیه بر سال‌ها تجربه در امر استخدام و با داشتن بانک جامعی از بهترین متخصصان و مدیران و کارفرمایان برتر کشور، IranSalary متولد شد تا پاسخگوی این شفافیت و سؤال اساسی باشد که حقوق مناسب چقدر است؟

درجایی که دیگر دلیلی برای کتمان حقیقت و تغییر اعداد و ارقام به دلیل ترس از مالیات و بیمه و جلب احترام و عدم ورود رقبا و غیره وجود ندارد، با کمک جامعه آماری بزرگ و گسترده‌ای در سراسر ایران و با استفاده از به‌روزترین روش‌های آماری و تحلیل و طبقه‌بندی اطلاعات،  دیتابیس جامعی آماده شده است که بر اساس فاکتورهای مهم و تعیین‌کننده‌ای چون جایگاه شغلی ، میزان تجربه ، بزرگی صنعت، تحصیلات و شاخص‌های دیگر، اطلاعات پرداختی شامل کمینه و بیشینه و معدل پرداخت برای افراد مشابه در سازمان، و اطلاعات مفید دیگر، را ارائه می‌کند.

31+

مطالب مشابه

دیدگاه
  1. سلام من از سال 94 در یک شرکت خصوصی مشغول به کار می باشم یعنی 4 سال و 5 ماه اما هیچ سالی سنوات نگرفتم و الان گفتند بدلیل نیاوردن امتیاز باید منحل بشه و اگر شرکت منحل بشه من چقدر سنوات باید بگیرم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Back To Top
جستجو