skip to Main Content
39 درصد از شرکت‌ها رویکرد انقباضی در پیش گرفته‌اند!

39 درصد از شرکت‌ها رویکرد انقباضی در پیش گرفته‌اند!

تغییرات ایجاد شده در وضعیت اقتصادی کشور، باعث اعمال سیاست‌های متفاوتی از سوی شرکت‌های داخلی شده است.

نظرسنجی صورت گرفته توسط ایران تلنت در میان چند صد تن از مدیران شرکت‌های فعال کشور نشان می‌دهد که گروهی از این شرکت‌ها همچنان بر مسیر رشد و توسعه ماندگار بوده و گروهی دیگر سیاست‌های سخت‌گیرانه‌تری را برای ادامه راه انتخاب کرده‌اند.

استخدام نیروهای متخصص

به گزارش روابط عمومی ایران تلنت 39% از شرکت‌های حاضر در این نظرسنجی در مواجهه با وضعیت فعلی اقتصادی، سیاست کنترل و کاهش هزینه‌ها را در پیش گرفته‌اند که این سیاست در شرکت‌های بزرگ به شکل پررنگ‌تری دنبال می‌شود. همچنین این گزارش حاکی از آن است که بیش از 50% از شرکت‌های داروسازی و ساختمانی با همین رویکرد به مصاف شرایط فعلی رفته‌اند.

رویکرد انواع شرکت ها در مواجهه با وضعیت افتصادی در سال 97

رویکرد انواع شرکت ها در مواجهه با وضعیت افتصادی در سال 97

این وضعیت می‌تواند منجر به افزایش میزان تعدیل در نیروی انسانی فعال کشور شود که قطعا پیامدهای اقتصادی و اجتماعی ناگواری را در پی خواهد داشت. هرچند خبر خوشحال‌کننده آن است که شرکت‌های تولیدی همچنان بیشترین تلاش خود را بر روی ایجاد فرصت‌های نوین و یافتن بازارهای جدید متمرکز کرده‌اند.

39 درصد از شرکت‌ها رویکرد انقباضی در پیش گرفته‌اند!بر اساس این نظرسنجی 33% از شرکت‌ها بدون توجه به تغییرات شرایط اقتصادی، مسیر رشد خود را مطابق سال‌های گذشته ادامه داده و 24% از آنها در پی تلاش برای ایجاد فرصت‌های نوین در بازارهای جدید هستند.

موضوع قابل توجه عزم شرکت‌های کوچک‌تر به بهره‌گیری بهینه از فرصت‌های موجود است. طبق نتایج این نظرسنجی در مقایسه با آمار 60 درصدی شرکت‌هایی که تعداد پرسنل آنها کمتر از ده نفر است، تنها 6 % از شرکت‌های بالای 500 نفر در پی ایجاد فرصت‌های جدید هستند.

24+

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Back To Top
جستجو