skip to Main Content
38 درصد از شاغلان کشور به صورت جدی جام جهانی را دنبال می‌کنند

38 درصد از شاغلان کشور به صورت جدی جام جهانی را دنبال می‌کنند

جام جهانی به مدت حدود یک ماه در روسیه در حال برگزاری است و زمان‌بندی مسابقات به گونه‌ای است که تعداد زیادی از بازی‌های مرحله گروهی، به وقت کشورمان در ساعت کاری برگزار می‌شود.

در این نظرسنجی که توسط ما در ایران تلنت و بین 2500 نفر انجام شده، مشخص شد که 22% از شرکت‌کنندگان تنها بازی‌های تیم مورد علاقه‌شان را تماشا می‌کنند و 22% صرفا پیگیر دیدن بازی‌های حساس هستند.

15% از شرکت‌کنندگان نیز فقط بازی‌های تیم ملی ایران را دنبال می‌کنند و 3% باقی‌مانده علاقه‌ای به پیگیری مسابقات جام جهانی ندارند. نکته جالب دیگر در مورد این نظرسنجی، واکنش شرکت‌کنندگان نسبت به بازی‌هایی است که در ساعات پایانی شب برگزار می‌شود.

55% از پاسخ‌دهندگان حاضر هستند تا برای تماشای دیدار تیم مورد علاقه خود تا نیمه شب بیدار بمانند که 56% از این تعداد یا مدیر هستند یا در محیط کار به عملکرد فرد یا افرادی نظارت دارند.

از آنجایی که تداخل ساعات برگزاری برخی از بازی‌ها با زمان کاری برای فوتبال‌دوستان دردسرساز است، از آن‌ها در مورد چگونگی تماشای مسابقات در زمان کاری هم سوال شده.

بر این اساس 53% از شاغلان می‌گویند اگر بازی در ساعت کاری برگزار شود، آن را نخواهند دید. 18% بازی‌های بعد از ظهر را به وسیله موبایل یا تبلت شخصی و 13% آن را از طریق تلویزیون شرکت یا محل کارشان تماشا می‌کنند. 12% هم ترجیح می‌دهند با کامپیوتر محل کار بازی را ببینند. این در حالی است که از بین تماشاکنندگان بازی‌ها در محل کار، 20% با کسب اجازه از مدیران خود اقدام به تماشای مسابقه می‌کنند و 10% به صورت مخفیانه این کار را انجام می‌دهند.

کارمندان کشور بازی های جام جهانی که در ساعت کاری برگزار می‌شود یا چگونه تماشا می‌کنند؟

در همین راستا نکته بسیار جالب و قابل تامل، آمار مربوط به واکنش مدیران یا افراد رده بالای سازمان نسبت به مسابقات است. طبق داده‌های این نظرسنجی 47% از مدیران در صورت برگزاری بازی در ساعات کاری، آن را تماشا می‌کنند. 19% از آن‌ها به صورت مخفیانه بازی را می‌بییند و 19% از مدیران برای پیگیری مسابقه از مرخصی ساعتی استفاده می‌کنند.

جدیدترین فرصت های شغلی را در ایران تلنت مشاهده کنید

از آنجایی که نتایج تیم مورد علاقه ممکن است روی روحیه افراد و به تبع آن بر میزان بهره‌وری آنها در محیط کار هم اثرگذار باشد، این موضوع نیز در نظرسنجی مورد سوال قرار گرفته است.

58% از شرکت‌کنندگان ادعا کرده‌اند که عملکرد تیم مورد علاقه آنها روی عملکردشان در محیط کار تاثیری ندارد. بازی خوب تیم مورد علاقه باعث بهبود عملکرد 38% دیگر از شرکت‌کنندگان خواهد شد و 4% هم با عملکرد خوب تیم‌شان بیش از حد هیجان‌زده می‌شوند و تمرکز کافی برای انجام امور شغلی را نخواهند داشت.

جام جهانی چگونه روی محیط کار تاثیر می‌گذارد؟

گفتنی است 79% از شرکت‌کنندگان این نظرسنجی مرد و 21% زن از آن‌ها هستند.

19+

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Back To Top
جستجو