HR Zone   »   نکات آموزشی برای کارجویان

نکات آموزشی برای کارجویان

  هنگام جستجو برای کار، این ۱۰ نکته کلیدی را به یاد داشته باشید

رعایت این ۱۰ نکته کلیدی به شما کمک می‌کند تا فرایند جستجوی شغل، به شکل بهتری برایتان پیش برود ... (۳ مرداد ۱۳۹۶)

  پنج اشتباه معمول در رزومه‌نویسی

اگر رزومه‌ شما به پیدا کردن شغل مورد نظرتان منجر نشده، شاید به خاطر وجود اشتباهاتی است که به چشم شما نیامده، ولی به چشم مدیران استخدام شرکت‌ها آمده است ... (۲۴ تیر ۱۳۹۶)

  با استفاده از این راهکارها پیشنهادهای کاری وسوسه‌کننده دریافت کنید

اگر موقع جستجو برای کار جدید چهار سوالی که برایتان در نظر گرفته‌ایم را از خودتان بپرسید، قادر به دریافت پیشنهادات کاری بهتری خواهید بود ... (۳ خرداد ۱۳۹۶)

  درباره پیشرفت شغلی، استراتژیک فکر کنید

آیا برای پیشرفت شغلی تان برنامه ای دارید؟ یا اینکه منتظرید ببینید چه موقعیت هایی در مسیر شغلی شما برایتان فراهم می شود؟ مسلما یکی از اولویت های بسیاری از ما فکر کردن و برنامه ریزی برای همین موضوع است اما بیایید واقع بین باشیم ... (27 بهمن 1395)

  نه اشتباه در محاوره که باعث دلسردی طرف مقابل می شود

شاید خیلی از ما فکر کنیم که در مکالمه و محاوره عادی، به اندازه کافی مهارت داریم اما واقعیت این است که خیلی از ما نیاز داریم اشتباهاتی که مرتبا در محاوره تکرار می کنیم را اصلاح کنیم ... (25 بهمن 1395)

  پنج نشانه اینکه نمی توانید با یک مدیر کنار بیایید

وقتی چند مرحله از مصاحبه کاری با یک شرکت بخصوص را طی کردید، معمولا در دومین یا سومین مصاحبه حضوری، مصاحبه کننده به شما می گوید که می خواهد شما را با مدیری که قرار است چنانچه استخدام شوید با او کار کنید آشنا کند ... (13 بهمن 1395)

  چگونه با خیال راحت دنبال شغل بگردیم؟

دنبال کار بودن مطمئنا حالت ایده آلی برای هیچ کدام از ما نیست. ساعت ها در سایت های استخدامی سرگردان بودن و یا خواندن صفحه نیازمندی های روزنامه ها و یا حتی تلفن زدن به شرکت های مختلف و در بیشتر موارد نتیجه نگرفتن معمولا حسی ... (5 بهمن 1395)

  ۸ راهکار مهم برای مدیریت زمان

(14 دی 1395)

  بهترین سوالاتی که در انتهای مصاحبه می توانید از کارفرما بپرسید

این موقعیت برای همه ما آشنا است: در انتهای یک مصاحبه کاری هستیم و بعد از یک ساعت سر و کله زدن با کارفرمای احتمالی و از جان مایه گذاشتن برای دستیابی به آن شغل، مصاحبه کننده از ما می خواهد که اگر سوالی داریم از او بپرسیم ... (5 دی 1395)

  بزرگترین اشتباهات حرفه ای یک کارمند

هر چقدر هم خوب کار کنید و با استعداد باشید، رفتارها و عادت هایی وجود دارند که می توانند شخصیت شما را به کلی نابود کنند. خیلی ساده تر از آنچه بسیاری تصور می کنند موقعیت شغلی یک نفر می تواند برای همیشه تحت تاثیر قرار بگیرد ... (29 آذر 1395)

  اگر در شرکت ما کار کنی چه چیزی را تغییر خواهی داد؟

این یکی از سوالات چالش برانگیز مصاحبه کاری به شمار می رود. در پاسخ به این سوال خیلی مهم است که نشان دهید خلاقیت بالایی دارید اما در عین حال دچار غرور کاذب نیستید و می دانید که چیزهای مهمی وجود دارند که شما باید قبل از هر تغییری بدانید ... (15 آذر 1395)

  چهار اشتباه رایج در فرآیند تغییر شغل

تصمیم به تغییر شغل، انتخاب ساده ای نیست. عوامل متعددی در اخذ این تصمیم سهیم هستند. شما در هر شغلی که فعالیت داشته باشید، بالطبع تا حد زیادی در آن شغل جا افتاده و احساس راحتی می کنید ... (7 آذر 1395)

  چگونه بعد از فارغ التحصیلی شغل پیدا کنیم؟

مسیر شغلی خودتان را ترسیم کنید و بدانید کجای مسیر هستید بیش از اندازه بزرگنمایی نکنید. اگر تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده اید نباید انتظار داشته باشید با انتخاب یک عنوان بیش از حد تخصصی و بزرگ به راحتی کار پیدا کنید ... (8 آبان 1395)

  چگونه بدون داشتن تجربه کافی به شغلی که دوست داریم برسیم؟

شاید شما هم مثل خیلی از مردم، دوست داشته باشید کار خود را عوض کنید. خیلی از ما وقتی سالهای شیرین دانشجویی را تمام می کنیم و وارد بازار کار می شویم تازه می فهمیم رشته تحصیلیمان را دوست نداریم! ... (26 مهر 1395)

  بیکاری ممنوع - چگونه برای خود یک پروفایل جذاب درست کنیم

  بیکاری ممنوع - چگونه برای خود یک دورنمای کاری ترسیم کنیم

  بیکاری ممنوع - چگونه رزومه بنویسیم

  راهنمای جستجوی شغل در ایران تلنت

  راهنمای ساخت رزومه در ایران تلنت